Image Slider - Połoniny 2013

  • Rajd Studencki Połoniny 2013
    Rajd Studencki Połoniny 2013

3-dniowy wyjazd w Bieszczady "Genesis"

Charakter trasy:

Wędrówka z plecakiem po Bieszczadach (do 1222 m. npm). Gotowanie na ogniskach, noclegi - pierwszy w domku, a drugi w namiotach rajdowych na ześrodkowaniu,

Termin:

27 - 29 września 2013 r., wyjazd z Warszawy w czwartek 26 września wieczorem, powrót w niedzielę 29 września 2013 r.

Dla kogo:

Przede wszystkim dla tych, którzy nie mogą urwać się z roboty lub uczelni (szkoły) na więcej niż jeden dzień, a chcieliby tej jesieni zajrzeć w Bieszczady. Trasa nie wymaga szczególnych przygotowań kondycyjnych, a poza wędrówką prowadzący nastawieni są też na pokazywanie i opowiadanie.

Koszt:

Około 200 zł

Prowadzący:

Jacek Perłowski (arget(at)vp.pl)
Grzegorz „Docent" Tyliński (dydiowa(at)poczta.onet.pl)

Trasa:

Terka - Studenne - Tworylne - Krywe - Hulskie - Sękowiec (nocleg) - Zatwarnica - Suche Rzeki - Przeł. Orłowicza (1093 mnpm) - Smerek (Wysoka, 1222 mnpm) - Smerek wieś (ześrodkowanie - nocleg) - ??? - być może: Przysłup BKL - przejazd kolejką - Cisna BKL

Atrakcje:

Trasa z gatunku „wszystkiego po trochu", bo pragniemy, żeby każdy dzień był inny. Dzień pierwszy to nostalgiczne, ale piękne krajobrazy opuszczonych wsi, ukryte pamiątki przeszłości i malownicze meandry Sanu. Drugiego dnia poprowadzimy Was na połoninę - Smerka (nazywanego także Wysoką). Panorama ze Smerka uważana jest za jedną z najpiękniejszych w Bieszczadach. Na dzień ostatni przewidujemy dla Was niespodziankę (w zależności od uwarunkowań komunikacyjnych - być może będzie to przejazd Bieszczadzką Kolejką Leśną).

O wyjeździe:

Ekwipunek:

Trasa beznamiotowa, więc namiot niepotrzebny. Potrzebny za to ciepły śpiwór, jedzenie na trzy dni i kubek. Szczegóły podamy zainteresowanym.

Zapisy:

Mailem na adres Jacka: arget(at)vp.pl