Akcja Lato 2009

Lato trwa, czas pomyśleć o wakacyjnych wyprawach! Zobacz, gdzie można ruszyć z nami w te wakacje w ramach Akcji Lato 2009 i wybierz coś dla siebie. Oprócz wyjazdów tygodniowych i dwutygodniowych oferujemy mniej wymagające czasowo weekendówki, na które serdecznie zapraszamy:

 

 

OBOZY:

LIPIEC

SIERPIEŃ

WRZESIEŃ

 

Latem zapraszamy Was także do odwiedzania naszej bazy namiotowej w Regetowie i chatki w Teodorówce (do 30 sierpnia). Beskid Niski czeka!

 

W ostatnim tygodniu września zapraszamy też na Jubileuszowy 50 Rajd "Połoniny" - wędrówkę po polskich i ukraińskich Bieszczadach, a także wschodniej Słowacji. Ześrodkowanie rajdu odbędzie się 26.09.2009.
Trasy rajdowe i wszelkie inne potrzebne informacje pojawią się na naszej stronie na przełomie sierpnia i września.


Co to jest Akcja Lato?

To letnie obozy, które organizujemy głównie w Karpatach polskich, ukraińskich i rumuńskich. W ramach Akcji można też z nami wędrować po górach Słowacji, Czech, Bułgarii i krajów bardziej odległych jak Turcja czy Hiszpania. Nie omijamy nawet innych kontynentów, zwłaszcza Azji, która jest rajem dla turystów górskich.

Jak zapisać się na obóz?

Trzeba skontaktować się bezpośrednio z przewodnikami, którzy prowadzą wybrany przez Ciebie wyjazd. Kontakt do nich znajdziesz w opisie każdego obozu. Przewodnicy udzielają wszystkich informacji o wyjeździe! Poinformują Cię np. do kiedy należy zapłacić za wyjazd, co zabrać etc. Pamiętaj, że ilość miejsc na każdym z obozów jest ograniczona. Nie czekaj do ostatniej chwili, zapisz się jak tylko się zdecydujesz!

Kto może jechać z SKPB?

Choć wyjazdy są przeznaczone głównie dla studentów i licealistów, zabieramy każdego, kto lubi góry i turystykę aktywną. Uczestnicy obozów muszą też mieć wygodne buty, plecak, śpiwór i karimatę oraz chęć noszenia tego wszystkiego na plecach ;-)) Akcja Lato jest imprezą niekomercyjną.

Ile trzeba mieć pieniędzy, aby pojechać z nami w góry?

Mało. Jesteśmy organizacją studencką, która istnieje już 50 lat i nie zarabiamy na organizacji obozów. Prowadzimy ludzi w góry, bo lubimy. Uczestnicy pokrywają tylko koszty pobytu przewodnika (jedzenie i przejazdy). Cena poszczególnych obozów zależy od ich długości i miejsca, w które się jedzie. Koszty wyjazdów znacznie obniżają też noclegi w namiotach, bo w większości miejsc na świecie na szczęście nie musimy za nie płacić.

Czy sobie poradzę?

Pewnie! Naszą ofertę kierujemy zarówno do górskich ?wyjadaczy? jak i tych, którzy dopiero chcieliby spróbować wędrówek z plecakiem. Co roku przewodnicy organizują obozy o różnym stopniu trudności, czasem wymagające wcześniejszego doświadczenia górskiego. Jeśli zaś nigdy wcześniej nie wędrowałeś po górach, możesz wybrać się z nami na jedną z wakacyjnych wycieczek weekendowych w polskie Beskidy, gdzie łatwo ?złapać bakcyla?. Zapraszamy!Kierownictwo Akcji Lato 2009
Piotr Bielawski
kontakt: akcjalato2009(at)gmail.com

 

Tags: