Lato 2024 w Teodorówce (Beskid Niski) - przyjedź do chaty SKPB

Studencka chata SKPB w Teodorówce zaprasza latem!

Zapraszamy Was w drewniane i pachnące progi Teodorówki od 29 czerwca do 31 sierpnia. 
Przyjdźcie do nas ze szlaku, przyjedźcie rowerem, samochodem, z dziećmi, z psami, z gitarami, na noc, na herbatę, na ognisko, weseli, smutni, zmęczeni i spoceni - wszystkich przejmiemy z otwartymi ramionami!
Czytaj więcej...

Szlak chatkowy stworzony!

Jeżeli myśleliście, że Teo końcem wakacji niczym już nie zaskoczy, to byliście w błędzie. Nasza ukochana ? chata stała się punktem startowym ?nowego szlaku turystycznego, który został zaprojektowany i stworzony przez zaangażowanych członków naszego Koła przy ogromnym wsparciu osób z gminy Dukla. To bezprecedensowe wydarzenie!

Jak do niego doszło?

Czytaj więcej...

Lato 2023 w Teodorówce (Beskid Niski) - przyjedź do chaty SKPB

Studencka chata SKPB w Teodorówce zaprasza latem!

Zapraszamy Was w drewniane i pachnące progi Teodorówki od 1 lipca do 16 września. 
Przyjdźcie do nas ze szlaku, przyjedźcie rowerem, samochodem, z dziećmi, z psami, z gitarami, na noc, na herbatę, na ognisko, weseli, smutni, zmęczeni i spoceni - wszystkich przejmiemy z otwartymi ramionami!
Czytaj więcej...

Zrzutka urodzinowa - #16latTeo

ZRZUTKA URODZINOWA - #16latTeo ???
W listopadzie naszej chacie Teodorówka - studencka chata SKPB Warszawa stuknie 16 lat ? w nowej, turystycznej roli. To kawał czasu i kawał roboty wielu osób z naszego Koła, sympatyków SKPB i miłośników beskidzkich widoków. Dzięki temu wysiłkowi prawie stuletni drewniany dom ? zmienia się na lepsze. Może nie tak szybko, jak byśmy o tym marzyli, ale za to konsekwentnie.
? Na uczestników zrzutki czekają różne nagrody oraz szczegółowy opis zakresu prac, które przed nami i działań już przeprowadzonych--> ZRZUTKA  ?

Wiosna 2019 w Teodorówce (Beskid Niski) - przyjedź do chaty SKPB

Studencka chata SKPB w Teodorówce zaprasza wiosną! Nasz beskidzki dom będzie otwarty od 20 kwietnia do 5 maja 2019 roku. Nocleg 10 zł, dzieci do lat 12 śpią bezpłatnie, a gratis dokładamy jedną z najładniejszych panoram  w Beskidzie Niskim - na Cergową i pasmo Chyrowej. 

Szukamy osoby do chatkowania w terminie 1-5 maja. Na czym polega chatkowanie i gdzie się złosić? Dowiesz się tu.

Czytaj więcej...

Dycha chaty w Teodorówce :: 3-4 września 2016

Naszej beskidzkiej chacie u stóp Wzgórza Franków jesienią stuknie 10 lat. Zapraszam więc na imprezę urodzinową w dniach 3-4 września.

Jeśli chcecie pożegnać lato w Beskidzie Niskim, urodzinowe spotkanie chatkowe będzie do tego świetną okazją! Zapraszamy na nie zarówno wieloletnich przyjaciół naszego domu w górach, gdyby nie prawie setka takich osób, nie moglibyśmy go kupić w 2006 roku, jak i tych, którzy jeszcze w nim nie byli.

Czytaj więcej...

Co w Teo chacie piszczy - podsumowanie sezonu 2014

Nowy piorunochron, przyłącze elektryczne,  stół przed chatą, wybudowana siłą własnych rąk nowa zimowa toaleta, pięknie odnowiony kredens i zaczątek górskiej biblioteczki to główne zmiany, które nastąpiły w beskidzkiej chacie SKPB w Teodorówce w 2014 roku.  Najważniejsi, jak zawsze, byli jednak goście chaty! W tym sezonie Teo była otwarta dla turystów  przez całe lato, wszystkie długie weekendy i zimowe ferie akademickie. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie 23 chatkowych, którzy opiekowali się naszym beskidzkim domem przez cały sezon.  Przeczytajcie, co działo się w ósmy roku działalności chaty.

Czytaj więcej...

Pomieszkaj w Beskidzie Niskim, zostań chatkowym/chatkową w ferie akademickie!

Szukamy dwóch osób, które w ferie akademickie uczelni warszawskich (11-22 lutego) zaopiekują się naszą chatą studencką w Teodorówce (Beskid Niski). W zamian za pełnienie funkcji chatkowej/chatkowego można bezpłatnie spędzić kilka dni w górach wraz z osobą towarzyszącą.  Termin pobytu do ustalenia. W okolicy coś dla siebie znajdą amatorzy zjazdówek, miłośnicy śladówek, biegówek i rakiet śnieżnych, a także oczywiście turyści piesi. W słoneczny dzień z chatkowych okien piękny widok na Cergową i pasmo Chyrowej! Szczegółów o chacie i roli chatkowego szukajcie na www.chata.skpb.waw.pl. Zachęcamy też do odwiedzin na naszej stronie FB: www.facebook.com/chataSKPB

Wiosna 2015 w Teodorówce (Beskid Niski) - przyjedź do chaty SKPB

Widok z Teodorówki na Duklę

Studencka chata SKPB w Teodorówce zaprasza wiosną! Dom będzie otwarty od 24 kwietnia do 3 maja. Nocleg 8 zł, dzieci do lat 12 śpią bezpłatnie, a gratis dokładamy jedną z najładniejszych panoram  w Beskidzie Niskim - na Cergową i pasmo Chyrowej. W majowe wieczory czekać będą też na Was dodatkowe atrakcje.

Czytaj więcej...

Mikołajki w Teodorówce - 6-8 grudnia

teo wieczorZapraszamy na mikołajkowy weekend do chaty SKPB w Teodorówce, gdzie 6-8 grudnia gościć będzie Podróżniczy Klub Studencki Akademii Obrony Narodowej. Chata będzie czynna od piątkowego do niedzielnego popołudnia, zalecamy jednak wcześniejsze uzgodnienie przybycia, aby uniknąć ryzyka ewentualnego „pocałowania klamki” w ciągu dnia. Na miejscu będzie można przyłączyć się do wspólnego zwiedzania okolicy, wieczorami z pewnością nie zabraknie gry na gitarze, planszówek i czegoś dobrego prosto z pieca.
 
Kontakt do organizatora: Marcin Błoński, blonsky5[at]gmail.com , tel. 782 040 589

Weekend 9-11 listopada w beskidzkiej chacie SKPB

Jeśli chcesz spędzić weekend niepodległościowy bez tłumów i z widokiem na góry, zapraszamy do Teodorówki, w Beskidzie Niskim. Studencka chata SKPB będzie czynna od piątku wieczór 8 listopada do 11 listopada (ostatni nocleg z 10/11 listopada).  Okolica sprzyja górskim wędrówkom i wycieczkom rowerowym. W pobliżu też fajne tereny na wypady krajoznawcze - w sąsiednich miejscowościach m.in. zabytkowe cerkwie (Chyrowa), pałace i kościoły (Dukla) czy jedyny na świecie skansen przemysłu naftowego działający na terenie czynnej kopalni (Bóbrka). Szczegóły na www.chata.skpb.waw.pl

Aaaaa może chatkowanie? :)

fot_D_Kowalewski

Z SKPB można nie tylko pochodzić ... ale i posiedzieć :) A jak posiedzieć, to tylko z wybornym widokiem na góry! Szukamy pogodnych i odpowiedzialnych osób do przejęcia pieczy nad chatką SKPB w Teodorówce w wybrany letni tydzień (od soboty do soboty).

Tego lata chata będzie czynna od 29 czerwca do 31 sierpnia.

 

Czytaj więcej...

Beskid Niski - ferie w Teodorówce trwają do 28 lutego!

Feteo_zima_drie szkolne i akademickie tuż, tuż! Kto lubi śmigać na nartach lub spędzać mroźne wieczory przy skwierczącym piecu, ten odnajdzie się w naszej beskidzkiej chacie w Teodorówce. Za dnia też atrakcji nie zabraknie.

UWAGA! Ferie w Teo trwają dłużej! Wszystko dzięki Basi, która chatkuje do końca lutego :)

Czytaj więcej...

Lato 2012 - zostań chatkowym w Teodorówce!

Chcesz pomieszkać w Beskidzie Niskim? Zostań chatkowym/chatkową latem 2012 (lipiec-sierpień) i zaopiekuj się domem SKPB w Teodorówce k. Dukli. Wystarczy wybrać termin dla siebie i przyjechać na minimum 7 dni.

W zamian za gospodarzenie w naszym domu, oferujemy bezpłatny nocleg Tobie i osobie towarzyszącej.

Czytaj więcej...

Teodorówka - otwieramy nowy rozdział

teo_klamkaProwadzony od jesieni 2011 roku pierwszy etap remontu beskidzkiej chaty SKPB Warszawa dobiegł końca. W Teodorówce zostały jeszcze kosmetyczne roboty, które zakończą się w maju, ale już dziś możecie zobaczyć, co się zmieniło. Zapraszamy też, abyście wpadli do chaty w długi majowy weekend lub latem i sami przekonali się, jak nieprzyjemne pomieszczenia zmienają się w ciepłe, drewniane wnętrza. Nie byłoby to możliwe bez Waszej pomocy, w tym wpłat z 1 procenta.

Czytaj więcej...

Wielkie zmiany w Teodorówce!

Teo_new_miniWielu wątpiło, wielu marudziło, wielu stukało się w głowę, a jednak pierwszy etap remontu beskidzkiej chaty SKPB Warszawa w Teodorówce ma się ku końcowi! W najzimniejszy weekend tej zimy (4-5 lutego), gdy temperatury w Teo spadały do -31 stopni, pojechaliśmy w Beskid Niski, by sprawdzić jak idą roboty i omówić dalsze prace z naszym rozmuzykowanym cieślą Janem Maliszem. Zamiast gadania, kilka zdjęć.

Czytaj więcej...

Piec w Teodorówce jak nowy!

Po długich przymiarkach w weekend 3-6.06. 2010 został przeprowadzony remont pieca w Teodorówce! Najpierw na polecenie zduna Janusza zwaliliśmy grube warstwy tynków w sypialni i jadalni, by odsłonić ukrytą pod nimi konstrukcję, potem zaczęła się już jego precyzyjna robota.

Czytaj więcej...

Droga do chatki przez Wierzchowinę

Opis dojścia do chatki przez wzgórze WierzchowinaRozciąga się z niego niespotykanie rozległa w Beskidzie Niskim panorama! Dojście z Dukli trwa wówczas ok. 80 min. Uwaga! Poniższy opis dojścia jest grafomański, ale do czasu wyznakowania trasy, najlepszy na jaki było mnie stać :) Mam nadzieję, że głównie będziecie korzystali z poniższej mapy.

 

Czytaj więcej...

Szukamy chatkowych na lato 2010 w Teodorówce!

 Tegoroczna letnia załoga już jest, zapraszamy do chaty w charakterze gościa. 

 

Lista chatkowych w lecie 2010:

 

LIPIEC:

3-10.07 - Hanka Nizinkiewicz
10-17.07 - Grzegorz "Docent" Tyliński & Co
17-24.07 - Szymon Szczęch
24-31.07 - Zbyszek Muszyński 

 

SIERPIEŃ:

31.07-8.08 - Marta Soszyńska & Przemek
8-14.08 -  Agnieszka Czercowa i Piotr Bańczyk
14-21.08 - Konrad Feliksbrot
21-28.08 - Aneta Pękała
28.08-4.09 - Małgorzata i Krzysztof Kowalikowie
 

Jeśli chcesz przyjechać do Teo w czerwcu lub we wrześniu, skontaktuj się z nami: chata[małpa]skpb.waw.pl

Czytaj więcej...

Sezon 2012 w Teodorówce

Latem chata w Teodorówce jest otwarta w lipcu i sierpniu. Jesienią i zimą zapraszamy w wybrane weekendy, w okresie świąteczno-noworocznym, a także w ferie akademieckie. O dokładncyh terminach informujemy na tej stronie.

 

JESIEŃ 2012

Zapraszamy na podziwianie Cergowej w jesiennych barwach w dniach od 31 października do 4 listopada. Chatkowymi w tym okresie będą Adam Płociński i Helena.

 

LATO 2012

Latem zapraszamy Was do Teodorówki od 30 czerwca do 1 września 2012 r. W tym terminie na turystów w naszym domu w górach czekają chatkowi.

Nasi tegoroczni letni chatkowi:

30.06-7.07 - Tomek i Ola

7.07-14.07 - Asia

14.07-21.07 - Paweł Partyka

21.07-28.07 - Paula Szewczuk

28.07-4.08 - Halina & Agnieszka

4.08-11.08 - Adam Płocinski i Majka

11.08-18.08 - Gosia Stanke

18.08-22.08 - CHATA ZAMKNIĘTA

23.08-1.09 - Zbyszek Muszyński

 

Jeśli masz pytania, pisz: chata[at]skpb.waw.pl

 
Sprawdź pogodę w Teodorówce - kliknij na obrazek!

 

 


 


Uwaga! Poza wakacjami przed przyjazdem do Teodorówki trzeba się wcześniej skontakotwać mailowo lub telefonicznie z jednym z chatkowych pełnomocników.

Czytaj więcej...

Ferie akademickie w chacie SKPB - Beskid Niski - 30.01-17.02

Zimą 2010 otwieramy chatę SKPB w dniach 30 stycznia -17 lutego (czyli o 3 dni dłużej). W okolicy można jeździć i chodzić na nartach, tarzać się w śniegu, ślizgać się na jabłuszkach i robić inne zupełnie niepoważne rzeczy. Można też zaszyć się w kącie i czytać, albo brzdąkać na gitarze. A przede wszystkim można odpocząć.

Czytaj więcej...

Chata SKPB czeka w listopadowy weekend - 11-15.11.2009

Listopad trochę deszczowy, więc miło czasem posiedzieć w chacie. Jeśli chcesz pomieszkać przez chwilę w górach, pogrzać się przy piecu, pośpiewać, pochodzić po górach, wpadaj do nas, do Teodorówki!
Chata SKPB w Beskidzie Niskim czeka na gości w weekend 7-8.11.2009 i 11-15.2009 (istnieje też możliwość pobytu ciągłego, tj.7-15.11). Chcesz wiedzieć więcej, zapraszamy na http://www.chata.skpb.waw.pl/

Czytaj więcej...

Pobacuj w Teodorówce - lato 2009

Chcesz pomieszkać w Beskidzie Niskim? Możesz to zrobić bez wydawania grosza!  Zostań chatkowym/chatkową latem 2009 (lipiec-sierpień) i zaopiekuj się domem SKPB w Teodorówce k. Dukli. Wystarczy wybrać termin dla siebie i przyjechać na minimum 7 dni. Jeśli chesz zostać dłużej, nie ma problemu. W zamian za gospodarzenie w naszym domu oferujemy bezpłatny nocleg dla Ciebie i osoby towarzyszącej.

 

Czytaj więcej...

Ferie 2009 w Teodorówce - Beskid Niski

Zimą 2009 otwieramy chatę SKPB w dniach 7-22 lutego. W okolicy można jeździć i chodzić na nartach, tarzać się w śniegu, ślizgać się na jabłuszkach i robić inne zupełnie niepoważne rzeczy. Można też zaszyć się w kącie i czytać, albo przy świecach brzdąkać na gitarze. A przede wszystkim można odpodcząć. W dowolny sposób :)

Czytaj więcej...

Rada Przewodnictwa Studenckiego w Teodorówce - 7-8.III.2009

Raz do roku przewodnicy kół studenckich spotykają się na Radzie Przewodnictwa Studenckiego. Tym razem SKPB Warszawa ma zaszczyt zorganizować RPS.

Impreza odbędzie się w dniach 7-8 marca 2009 w chacie SKPB Warszawa w Teodorówce. Tradycyjnie zostanie też rozegrany Kwadratlon Międzykołowy

Czytaj więcej...

Beskidzkie Mikołajki w Teodorówce - 6-7.XII

Witajcie! Serdecznie zapraszam Was na kolejne Mikołajki w Teodorówce! Już w weekend 6-7 grudnia udamy się na spotkanie Świętego Mikołaja, który, jak wieść niesie, brnie już przez pasmo graniczne z worem pełnym prezentów! W planie atak na Chyrową, mini-gra terenowa, film i dobra zabawa!

Czytaj więcej...

Teodorówka - nowa umywalnia działa!

Tuż przed zimą w weekend 15-16.11 mocny skład wykonał w Teodorówce kawał dobrej roboty. Przede wszystkim działa już nowa umywalnia, a cała wiatka w zasadzie jest już skończona, stoją i mają izolację wszystkie ściany, zamontowane są drzwi do kibelka i do umywalni, są podłogi i wszystko jest jak trzeba.

Czytaj więcej...

Teodorówka - wielkie piłowanie - 15-16.XI

Raz do roku w beskidzkiej chacie SKPB odbywa się wielkie piłowanie. W listopadowy weekend będziemy przygotowywać drewno na zimę i kończyć prace budowlane przy domku sanitarnym. Kto ma chęć pojechać do Teodorówki w weekend 15-16.XI, popatrzeć na jesienne góry, pobrodzić w bukowych liściach, niech zgłasza się na adres chata[at]skpb.waw.pl .
Czytaj więcej...

Początki budowy w Teodorówce - lato 2007

Po zakupie domu w Teodorówce zaczęliśmy zbierać fundusze na jego stopniowy remont, a także poprawę warunków sanitarnych. Na pierwszy ogień poszła budowa nowej umywalni i WC, a także szamba. Projekt konstrukcji przygotowali Mikołaj i Krzyś Wołłk-Łaniewscy.

Czytaj więcej...

Dom w górach

Jeśli tak jak nam marzy Ci się dom w górach, przeczytaj ten artykuł. Może wspólnymi siłami uda się nam go kupić! To nie żart.
Czytaj więcej...

Będzie dom w górach!

Wygląda na to, że po 50 latach działalności SKPB Warszawa niedługo wreszcie spotkamy się w naszym wspólnym DOMU W GÓRACH! Po kolejnych oględzinach, zachęceni szerokim odzewem i deklaracjami Waszego poparcia, zdecydowaliśmy się na zakup ziemi i chałupy w Teodorówce koło Dukli.
Czytaj więcej...

Pomóż nam kupić dom w Beskidzie Niskim

A więc stało się: po prawie 50 latach istnienia SKPB Warszawa będziemy mieli własną chatę w górach! Umowa przedwstępna podpisana, zaliczka zapłacona, no wię zaczynamy ZBIÓRKĘ PIENIĘDZY na chatę w Teodorówce k. Dukli
Jeśli chcesz pomóc, przekaż darowiznę na chatę i śpij w niej potem bezpłatnie. LICZY SIĘ KAŻDA STÓWA.
Czytaj więcej...

Kup Pan/ Pani cegłę!

UWAGA! Osoby, które dołożyły swoją cegłę do chaty, ale jej nie odebrały, proszone są o kontakt pod adresem chata(at)skpb.waw.pl

 Akcja "cegła" za zakup chaty odbyła się w 2006 roku.

Chatka w Teodorówce k. Dukli jest już nasza! Ale przez najbliższe kilka lat nadal będziemy zbierać na nią pieniądze, bo wiele jest w niej do zrobienia i robimy to przez akcje zrzutka

Możesz pomóc również przy rozliczaniu PIT-u podaruj nam swój 1% podatku, przeczytaj, jak to zrobić

Chatka SKPB Warszawa w Teodorówce, fot. A.Skieterska

 

Czytaj więcej...

Zostań chatkowym w Beskidzie Niskim

Jeśli chcesz pomieszkać w górach, zapraszamy do letniego bacowania w chatce SKPB w Beskidzie Niskim!


Skrzyknij kogoś do pary i przyjeżdżaj do Teodorówki k.Dukli. Widok na Cergową, jak ten na zdjęciu, zapewniamy gratis :))

Do wzięcia zostały następujące terminy (nie trzeba przyjeżdżać na cały tydzień, można wpaść na weekend czy 2-3 dni):

1) 30.06-8.07
2) są też luki we wrześniu
Czytaj więcej...

Weekend majowy w Teodorówce - zapraszamy w terminie 25.04-3.05.2009!

Chcesz pochodzić po górach? Powylegiwać się na wiosennej trawie? Posiedzieć przy ognisku lub pogapić się na Cergową ? Jeśli tak, przyjedź wiosną w Beskid Niski do chaty SKPB w Teodorówce. Czekamy na ciebie w weekend majowy w terminie 25.04-3.05.2009, a w nocy z 2 na 3 maja zachęcamy do przybycia na ześrodkowanie Rajdu Beskid Niski w Jasielu.
Już dziś zapraszmy Cię także na lato. Możesz odwiedzić chatkę, a nawet pomieszkać w Teodorówce w zamian za gospodarzenie w naszym domu.

Czytaj więcej...

Teodorówka - zapraszamy na remontówkę - 26-27 lipca


Gdy już zmęczysz się miastem lub targaniem plecaka po górach, wpadnij do naszej chaty w Beskidzie Niskim.

Prosto z ganku w Teodorówce możesz pogapić się na Cergową leżąc w cieniu starego orzecha. Albo, jak najdzie cię ochota, pójść na wycieczkę, posiedzieć przy ognisku lub pobrzdąkać na gitarze przy lampie naftowej.

Przez całe wakacje, aż do 28 września, chata czeka na turystów. Jeśli będziesz w Niskim, wstąp konieczne!
Czytaj więcej...

Teodorówka - "Majstrowie z gór" nie dali się powodzi!

Gdy w dole woda zalewała Krosno, na naszym wzgórzu w Teodorówce zespół mały, ale zgrany budował nową umywalnię. Trzej majstrowie z gór - Kuba Organ, Szymon Chojnacki i Adam ”Miś” Filip - deszczowi nie ulegli. Zobacz, co przewodnicy SKPB wspierani przez chatkową Zuzkę i pozostałą częsć ekipy, zdziałali w ostatni weekend.
Czytaj więcej...

Teodorówka: historyczna zmiana w chacie!

Po tygodniach walki z przeciwnościami losu i przyrody udało się! We wtorek 19 sierpnia w Teodorówce zaczęło działać szambo. Na tym jednak nie koniec zmian. Od poniedziałku goście chaty mogą też korzystać z nowej umywalni.

Czytaj więcej...

Teodorówka: co w szambie piszczy?

Tytuł może Was zdziwić, zresztą, może zdziwić Was też treść tego artykułu. Że się podnieca szambem i kawałkiem sedesu? Zgłupiał? Otóż nie! My o to szambo w Teodorówce i ten sedes walczyliśmy długo i namiętnie! Wreszcie udało się - koniec ze sławojką (nawet ostatnio porządną), koniec z folią rozrywaną przez wiatr, koniec z kopaniem dołów w nowych miejscach na kibelek!

Czytaj więcej...