Image Slider - Beskid Niski 2017

×

Uwaga

There is no category chosen or category doesn't contain any items

9-dniowy wyjazd w Bieszczady "Festina lente"

Charakter trasy:

Wyjazd namiotowy, pieszy.

Termin:

29 kwietnia - 7 maja 2017 r.

Zbiórka w piątek 28.04. o godz. 23:10, dworzec PKP Warszawa Centralna

Wyjazd w piątek 28.04. o godz. 23:27, TLK KARPATY do Zagórza
Możesz też dołączyć po drodze, np. w Krakowie, Tarnowie,  Sanoku, Zagórzu

Zbiórka dla osób dojeżdżających spoza W-wy: Sanok PKP w sobotę 29.04., godz. 8:45 (o godz. 9:00 wsiadamy w szynobus do Rzepedzi!)

Powrót do Warszawy w niedzielę 7.05. o godz. 21:00 (dla tych co mają długi urlop) lub wcześniej, np. 3.05. (opcje transportowe podam zainteresowanym).


Dla kogo:

Dla Ciebie :-))

Koszt:

ok. 450 zł (łącznie z dojazdem)
Bilety kolejowe z Warszawy do Zagórza i dalej do Rzepedzi, a także bilety powrotne kupuję dla całej grupy. Zbieram zaliczkę na bilety kolejowe.

Prowadzący:

Alicja Kuchar i Mariusz Pietrzak "Dzidek"

Trasa:

Rzepedź - Turzańsk - Suliła - Kalnica - Roztoki Dolne - Baligród - Markowska - Durna - Łopienka - Jaworzec - Połonina Wetlińska - Berehy Górne - Połonina Caryńska - Ustrzyki Górne - Tarnica - Halicz - Wołosate - Ustrzyki Górne.

Atrakcje:

Przemierzymy całe Bieszczady z zachodu na wschód w poszukiwaniu wiosny i pięknych widoków!
Będą to polskie Bieszczady w pigułce - od niższych, bardziej dzikich rejonów zachodnich, po najwyższe masywy połoninne na wschodzie. Widoki najpierw z Suliły, a potem z Połoniny Wetlińskiej, Caryńskiej, Tarnicy warte są odrobiny wysiłku.
Po drodze zahaczymy też o kilka atrakcji krajoznawczych, m.in. cerkiew w Turzańsku (z listy UNESCO), cerkiew w Łopience, stojącą w pięknej, opuszczonej dolinie, ciekawą bieszczadzką miejscowość - Baligród.
Ale nade wszystko atrakcją tego wyjazdu będzie WIOSNA !  Zieleń traw, żółć pierwiosnków i kaczeńców, biel kwitnącej tarniny, szum potoku i ciepły powiew wiatru...

O wyjeździe:

Wędrujemy z plecakami z miejsca na miejsce (około 20 km dziennie). Posiłki robimy wspólnie.  W pierwszej części wyjazdu obiady lub obiadokolacje gotujemy na ognisku, w drugiej korzystamy z palników gazowych (ale parę razy zajrzymy też do bieszczadzkiej knajpy).
Śpiewanki przy ognisku będą, o ile pojawi się jakiś grający. Zapraszam :-)
Przy pomyślnych wiatrach będzie możliwość wzięcia udziału w mszach świętych w niedziele 30 kwietnia i 7 maja. NIE DOCIERAMY NA ZEŚRODKOWANIE RAJDU.

Ekwipunek:

Przeczytaj zakładkę rajdową "Co zabrać ze sobą?"
Nie musisz posiadać namiotu, żeby się z nami zabrać - ktoś na pewno cię do siebie przygarnie :-)
Informacje o tym, co zabrać do jedzenia przekażę zgłoszonym kilka dni przed wyjazdem.

Zapisy:

Najlepiej zapisać się od razu :-)  Mamy jeszcze 3 wolne miejscówki na nocny pociąg do Zagórza. Kto pierwszy ten lepszy :-)
ZAPISUJĘ SIĘ
Kontakt: pietrzak.mr [zwierz] gmail [kropka] com
W razie wątpliwości pytaj.

Serdecznie zapraszamy

Ala i Dzidek

"Zgłoszenie się na wyjazd lub udział w wyjeździe jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu i akceptacji Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnym na stronie internetowej SKPB Warszawa www.skpb.waw.pl"