[Polska, Słowacja] Nie taki Niski (+1000)

 

Trasa: Piesza, namiotowa

 

Prowadzący: Paweł Bieniek (pawbieniek(at)gmail.com),Ania Urbańska, Dorota Lutyk

Wyjazd: 30.04 (poniedziałek) wieczorem z Warszawy

Powrót: 5.05 (sobota) wieczorem do Warszawy

 

I oto jest. Kolejna szansa na przekraczanie granic (przede wszystkim absurdu ale i nie tylko). Po wrześniowej wyrypie na Ukrainę z rumuńskimi pastuchami i innymi szanownymi gośćmi, tym razem na warsztat bierzemy Beskid Niski. Bez zbędnego pitu pitu na początek postawimy kilka kroków na Słowacji i wschodnią ścianą przypuścimy atak na Najwyższy z Najniższych (Busov!). W następnej kolejce dla zdrowotności skosztujemy wody z cudownego źródełka na Świętej Górze Jawor, zobaczymy kilka cmentarzy z I Wojny Światowej (w tym jeden z najładniejszych na Rotundzie) i odwiedzimy odludne, bardzo klimatyczne doliny gdzie do lat 40tych ubiegłego wieku tętniło życie. A po 4ch dniach wspólnej włóczęgi dojdziemy do Ożennej na ześrodkowanie, jadąc na (dozwolonym) dopingu z cudownego źródełka wygramy kilka konkursów sprawnościowych (oczywiście że z nagrodami!) i w sobotę opuścimy Beskid Niski.

Podsumowując. Jeśli jesteś ciekaw:

  •  Dlaczego wydawnictwo Andrzeja Stasiuka nazywa się „Czarne”?
  •  Skąd wziął się smak serka Almette „Czosnek Niedźwiedzi”?
  •  Jak można być jednocześnie w Polsce i na Słowacji (obiema nogami i całym sobą i w Polsce i na Słowacji)?
  •  Dlaczego wieś Lipna wcale nie jest lipna?
  •  Co robili rumuńscy pastuchowie we wrześniu na Ukrainie?

Ciekaw?! Zapraszamy.

Śpimy w namiotach (jeśli masz namiot to pisz od razu, jeśli nie to damy radę, się pomieścimy), gotujemy na ognisku, nie bierzemy jeńców i jedziemy po bandzie.

Kontakt i zapisy: pawbieniek(at)gmail.com

 

Trasa:

1 dzień (01.03): lądowanie rano w Krynicy => Muszynka - Petrova - Busov (1002 mnp - najwyższy szczyt w Niskim!) - okolice Blechnarki
2 dzień (02.03): okolice Blechnarki - Jawor - Wysowa - Kozie Żebro - Regietów - Rotunda - przełęcz Dział-Jaworzyna
3 dzień (03.03): przełęcz Dział-Jaworzyna - Jaworzyna - Konieczna - Lipna - Czarne
4 dzień (04.03): Czarne - Radocyna - Dębi Wierch - Ożenna
5 dzień (05.03): powrót do W-wy

 

Koszt: Około 270 PLNów : Ok. 150 PLNów (jedzenie+ześrodkowanie) plus dojazd-odjazd ok. 120 PLNów (studenci < 26 lat odpowiednio mniej)

Uwaga!

Zapisy tylko do 15.04 (konieczność zebrania zaliczki na bilety i zakupu tychże). Późniejsze zapisy jak najbardziej możliwe ale wtedy dojazd do Krynicy na własną rękę. Start trasy w Krynicy 01.05 o godz. 06.00.

Z namiotami sytuacja jest napięta więc przy zgłoszeniach proszę uwzględnić zabranie własnego namiotu (ktoś z rodziny lub znajomych pewnie chętnie użyczy, ewentualnie pretekst do zakupu swojego namiotu).

Uwaga uwaga!

Sytuacja zmienia się dosyć dynamicznie i w tej chwili posiadamy kilka wolnych miejsc w namiotach. Także brak własnego namiotu nie jest przeszkodą w udziale w trasie. Proszę się dowiadywać na bieżąco.

Tags: