Pierścień Czarnej Kropki


Poszukujemy zaginionego Pierścienia Czarnej Kropki. Słynny Pierścień znany jest z magicznych mocy. Podobno po założeniu go na palec rowery same wjeżdżają pod górkę, a sakwy stają się dwa razy lżejsze i bardziej pojemne.

Nasze bicykle będą poruszać się prędkością umożliwiającą dostrzeżenie cennych wskazówek (czy to będzie ukwiecona łąka, czy zalesiony pagórek nie możemy przegapić żadnego szczegółu). Dziennie pokonamy około 60 km, czyli cztery godziny jazdy tempem 15 km/h lub nieco dłużej - wolniejszym. Jeździmy z sakwami, po drogach raczej mało uczęszczanych. Nasza trasa obejmie pogórze Strzyżowskie, Beskid Niski oraz Słowacki Spisz, Tatry, Orawę). Wycieczka jest bardzo różnorodna ? zobaczymy bunkry, zamki, kościoły (również wpisane na listę UNESCO), cerkwie,  jaskinie, winnicę, skanseny i wiele, wiele innych atrakcji. Na trasie będą również męczące podjazdy. Dowiemy się również o czym myśli Janosik. Kilka przykładowych zdjęć z Internetu, tego gdzie będziemy szukać pierścienia:

Schron kolejowy Stępina:

 

 

Bardejów

 Stara Lubovla

 Przełom Dunajca i zamek w Nidzicy

Demianowska Jaskinia Wolności

 Dowiemy się też o czym myśli Janosik

NAZWA TRASY: Pierścień Czarnej Kropki NAZWA TRASY: Pierścień Czarnej Kropki
CHARAKTER TRASY: Rowerowa, Namiotowa
WŁADCY PIERŚCIENI: Wojtek ?Makar? Makarewicz, Marta Panasik i Adam Rączkowski

TRASA


Wyświetl większą Trasy Czarnej Kropki


Trasa jest przybliżona. Zielone kropki odpowiadają miejscom noclegu Czarnej Kropki. Gdy będziemy w kropce trasa może ulec zmianie.

DOJAZD

Operację poszukiwania zaginionego pierścienia zaczynamy na dworcu Warszawa Wschodnia w piątek 30 kwietnia o godzinie 17.30 przy kasie nr 1 (od ul Kijowskiej). Pierwsze wskazówki dotyczące położenia cennego klejnotu znajdziemy w pociągu:

InterRegio Warszawa Wschodnia 17:58 ? Lubzina 23:54

(przesiadka w Krakowie na osobówkę)

Zakup biletów dla członków ekipy poszukującej zaginionego Pierścienia z wyprzedzeniem ? zatem na spotkaniu przedwyjazdowym zbieramy po 100 zł (lub przelewem na konto Makara).

WYCOFANIE Z AKCJI

InterRegio Zakopane 16:23 : Warszawa Centralna 23:09 (niedziela 9 maja)

Alternatywnie można wrócić wcześniej razem z Adamem, który wraca we wtorek:

pociąg osobowy: Krynica 15:00 - Kraków Główny 19:46 (wtorek, 4 maja)

Kraków Główny 20:14 - Warszawa 23:03 (wtorek, 4 maja)

KONTAKT

Skontaktuj się zatem z Władcami Pierścieni wcześniej, gdyż muszą oni przekazać Czarnej Kropce, prawowitej właścicielce cennego, zaginionego Pierścienia, wiedzę o:

  • rezerwacji miejsc i ew. kupienia biletu grupowego
  • informacji o posiadanym namiocie
  • informacji o dojeździe z innej części Polski.

Wojtek: makarewicz.wojciech[czarna]gmail(kropka)com tel. 601 137 109 (rekrutacja członków grupy poszukiwawczej)

Marta: tel. 605 881 888,

Adam: adamjrac[małpa]o2[kropka].pl tel. 501 033 417

TAJNE KOMPLETY

Szczegółowe informacje dotyczące naszej operacji podane będą we wtorek 20 kwietnia o 18.00 przed gmachem głównym Politechniki Warszawskiej. Pamiętajcie, że na spotkaniu przedwyjazdowym zbieramy po 100 zł na cele znane tylko Czarnej Kropce. Jeśli nie mogłeś/mogłaś pojawić się na spotkaniu, a chcesz dołączyć do naszej ekipy daj znać, komuś z prowadzących.

KOSZTY

Weźcie 50? i 200 zł (warto mieć dodatkowe fundusze na wypadek awarii roweru) ?  koszty w zależności od ilości tajnych misji poszukiwawczych mogą spaść. W przypadku wyjazdu na 4 dni (powrót z Adamem), koszt ok. 160 zł

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Ekwipunek poszukiwacza obejmuje rzeczy, które zazwyczaj bierzesz w góry oraz podstawowe narzędzia i części zapasowe do Twojego roweru(dętki, łatki, śrubki, szprychy). Obowiązkowo, oprócz sprawnego rumaka - KASK! A jak nie założysz kasku, zajmie się Tobą Janosik. Nieobowiązkowe, acz mile widziane będą tatuaże z Czarną Kropką.

Śpimy w namiotach, ale jeśli nie masz własnego, poszukamy dla Cebie noclegu u innego członka ekipy (jest szansa, że znajdziemy szybciej niż pierścień).

Warto wziąć kanapki na podróż i piątkową kolację oraz coś na poniedziałkowe śniadanie.

Proponujemy: chleb, masło, serki, wędliny, pomidory, ogórki, cebulę, czosnek, przyprawy oraz herbatę/kawę. Nie jesteśmy zwolennikami konserw, nie chcemy przecież być zapuszkowani. Zakupy będziemy robić na bieżąco (ekspedientki są ważnym źródłem informacji), tak aby jak najmniej wozić ze sobą.

Strawę wszelaką będziemy gotować na ogniskach. Warto mieć menażkę, kubek i sztućce.

Polecamy też wyrobienie sobie karty EKUZ (http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katnr=5&dzialnr=6), aby nie było ewentualnych problemów z ubezpieczeniem.

Gdyby coś jeszcze było niejasne skontaktuj się z Czarną Kropką za pośrednictwem:

Makara, Marty i Adama

Tyle informacji.

KONIEC KROPKA

Tags: