Studencka Baza Namiotowa "Rabe" w Bieszczadach

Zapraszamy serdecznie do bazy namiotowej w Rabem. "Rabe" jest jedną z dwóch ostatnich studenckich baz namiotowych w Bieszczadach. Początki jej sięgają roku 1974, zaś "Czwórka" prowadzi ją od 1982r.

Począwszy od tego roku SKP "Czwórka" (Koło PTTK nr 4 przy O/Mazowsze) prowadzi bazę "Rabe" we współpracy z SKPB Warszawa.

Czytaj więcej...

Baza w Muszynie-Złockiem

Ta baza w Muszynie Złockiem była za potokiem naprzeciwko domu wczasowego Kolejarz. Baza ta faktycznie była prowadzona przez moja żonę Ewę i żonę Andrzeja Wielochy Irenę. Pamiętam pewne wydarzenie związane z tym, że na weekend przyjechali na bazę moi znajomi i był tam problem z drewnem do ogniska. Więc moi znajomi wycięli suchy modrzew średnicy jakieś 15 cm i dostarczyli do ogniska.

Czytaj więcej...

Baza w Berehach i w Zagórzu

A więc, jak jesteśmy przy bazie w Berehach. Tam się bawiło zawsze mnóstwo dzieci, nie tylko Ty, Karolu z Magdą. W roku 1978 latała nad bazami taka ?kukułka? i jak to kukułka, starała się gdzieś podrzucić swoje małe... To tam, to tu. Ale  znaleźć inne ptaszydła, które by  zaadoptowały tak nagle dwa małe, nie zawsze jest łatwo...

Czytaj więcej...

Bazy namiotowe SKPB

Od samego początku swojej działalności Koło prowadziło w Bieszczadach i Beskidzie Niskim studenckie bazy namiotowe. Służyły one przede wszystkim prowadzonym przez naszych przewodników obozom, ale także indywidualnym turystom. Pierwsze bazy powstały w Zagórzu i Ustrzykach Górnych jeszcze pod koniec lat pięćdziesiątych.

Czytaj więcej...