Image Slider - chatka SKPB

  • Teo_2023
  • Teo_after_remont_2023

Piec w Teodorówce jak nowy!

Po długich przymiarkach w weekend 3-6.06. 2010 został przeprowadzony remont pieca w Teodorówce! Najpierw na polecenie zduna Janusza zwaliliśmy grube warstwy tynków w sypialni i jadalni, by odsłonić ukrytą pod nimi konstrukcję, potem zaczęła się już jego precyzyjna robota.

Piec w chacie SKPB będzie teraz lepiej i szybciej grzał, ma też nowe zasuwy, szyber, piekarnik, naprawione drzwiczki i palenisko, czyli wszytko czego zimą do szczęścia potrzeba. 

 

Efekt końcowy będzie widoczny pod koniec tego tygodnia, bo zdun jeszcze oblepia piec polepą, ale już dziś możecie zobaczyć kilka fotek z remontówki. Poza robotami przy piecu zrobiliśmy też mega sprzątanie przed wakacjami.

 

Baranek i Bas w akcji - pierwsze kucie tynków

 Młoty poszły w ruch

 Janusz przejmuje inicjatywę, czyli totalna demolka

Bas - pierwszy Holender w Teodorówce :)

W czasie wyjazdu pod wodzą Anety Załugi zostały też przeprowadzone fachowe pomiary chaty, które są wstępem do szykującego się większego remontu. Przy wieczornych pogawędkach poczyniliśmy plany zagospodarowania psiarni i drewutni.

 Grupa pomiarowa w składzie Hania i Aneta

 

Janusz przy pracy 

 

Aneta i Hania planują dalej

Tynku nazbierało się parę taczek

Po dwóch dniach ulewnego deszczu wyszło wreszcie słońce

 

Siedząc pod chatkowym orzechem mogliśmy spokojnie pogapić się na Cergową

Wychodzimy z najgorszego syfu - piekarnik i płyta już osadzone

 

 Piec sobie już dosycha :) Te czarne drzwiczki to kanały, które wreszcie da się czyścić!

 

Wszystkim uczestnikom ekspedycji beskidzkiej ?Piec 2010?, czyli Anecie, Hani, Basowi oraz chętnym do pomocy gościom: Beacie, Dominice i Fu dziękujemy, no i zapraszamy do chaty latem. Marcie dziękujemy za przyjazd i czuwanie nad zakończeniem remontu pieca. Dzięki niej mamy też to ostatnie zdjęcie

- Skieter & Baranek

 

 

Foto: Skieter

  
Tags: