Powitanie wiosny - rajd SKPB - Puszcza Bolimowska - 29-30 marca

Zapraszamy na pierwszy po latach rajd Powitanie Wiosny. W tym roku przywitamy wiosnę 29 i 30 marca. ( I sobota- niedziela po św. Wielkanocnych).

Wszystkich, którzy chcą pożegnać zimę z SKPB zapraszamy do Puszczy Bolimowskiej (z Warszawy kierunek Skierniewice). Wiosny będziemy szukać pieszo, rowerami, a może, gdyby schowała się pod wodą, popłyniemy kajakami by znaleźć ją w rzece Rawce.Jeśli chcecie pojechać z nami to wpisowe na trasę wynosi 10 zł. Zapewnimy opiekę przewodnicką, znaczek rajdowy, ciepłe ognisko, gorącą herbatę oraz kiełbaskę i duuuuużoooo humoru.
Na trasie dwudniowej dochodzi jeszcze koszt noclegu 8 zł, za co zapewniamy ciepły i suchy kąt pod dachem.

Zapraszamy na trasy sobotnie lub niedzielne, lub, a może najbardziej, to na cały weekend, singli, pary, młodych i starych, rodziców z dziećmi, dzieci z dziadkami - choćmy wszyscy szukać wiosny w Puszczy Bolimowskiej.

DAJMY ODPOCZĄĆ MIASTU OD NAS!

Koszt dojazdu PKP to ok. 14,- (normalny) w jedną stronę

Trasa nr 1: Wiosną w jesionce*

Prowadzący: Ola Frajda Gajda, Marek Cichy
Zbiórka: 29. marca, Warszawa Śródmieście PKP, przy kasach w kierunku zachodnim, godz. 9.30 lub Jesionka PKP, godz. 10.50
Przebieg (sobota): Jesionka PKP -> Guzów -> Trakt Kozacki -> Wilczy Kierz -> Zabudziska -> Dolina Grabinki -> Szwedzki Szaniec -> Dolina Rawki -> ośrodek Sosenka (ok. 20 km)

Trasa jednodniowa

Tym razem zapraszamy na prosty w formie i treści, bezpretensjonalny spacer po lesie. Postaramy się zobaczyć jak najwięcej zwierząt, w szczególności rzęsorka rzeczka i, w zakolach Rawki, choć kilka z 39 jej gatunków ryb. Ale przede wszystkim lasy, lasy, lasy i wiosna, wiosna, wiosna! Hura!

Zabierzcie ze sobą: kanapki i coś ciepłego do picia na drogę oraz, dla głodomorów, dodatkową kiełbasę na wieczorne ognisko :). W Warszawie spotykamy się już z kupionymi biletami tam i z powrotem do Skierniewic Rawki. Niestudentom polecamy bilet wycieczkowy (33% zniżki)
_____________________________________________________
* wg Wikipedii: Jesionka, płaszcz ocieplony, jesienno-wiosenny.


Trasa nr 2: Najdłużej wyczekiwana przez Pingwina

Prowadzący: Radek Baranowski

Zbiórka: 29. marca, Warszawa Śródmieście PKP, przy kasach w kierunku zachodnim, godz. 8.15 lub Radziwiłłów PKP, godz. 9.50
Przebieg (sobota): Radziwiłłów -> Białe Błoto -> Smolarnia -> Wilczy Kierz -> Joachimów -> Szwedzki Szaniec -> Prochowy Młynek -> Serwitut -> Sosenka (meta)

Zapraszamy serdecznie na trasę z barankami. Wiosna na pewno będzie się przed nami chować, ale my nie takie wiosny żeśmy za uszy z krzaków już wyciągali! Będzie zatem las, łąki, rzeka, nieco historii a w tym wszystkim dobra zabawa i kiełbaska na koniec! Jeżeli więc nie masz planów na ostatni weekend marca (i pierwszy na poważnie weekend wiosny), to do zobaczenia na dworcu w sobotę rano! Pakuj się, jedziemy!

UWAGA: baranki (Radek) wracają do Warszawy w sobotę zaraz po trasie (ok 17.00). Ew. drugi dzień jest zatem samopas!

UWAGA 2: Bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt mailowy (baranowski.radek(tu daj małpe)gmail.com)

Zabierzcie ze sobą: kanapki i coś ciepłego do picia na drogę oraz, dla głodomorów, dodatkową kiełbasę na wieczorne ognisko :). W Warszawie spotykamy się już z kupionymi biletami tam i z powrotem do Skierniewic Rawki. Niestudentom polecamy bilet wycieczkowy (33% zniżki) (dzięki uprzejmości kole-gów i -żanek z jesionki)

Trasa jednodniowa

Trasa nr 3: Każdy w Rawce dostanie po pijawce
Trasa niedzielna, zabierająca także uczestników tras sobotnich, którzy by chcieli jeszcze jeden dzień szukać wiosny :)

Informacja dla uczestników podróżujących z Warszawy:
Możecie dojechać pociągiem podmiejskim z Warszawy Wsch. 8.34, W-wa Śródm. 8.45, W-wa Zach. 8.48 w kierunku Skierniewic. Wysiadacie na stacji Skierniewice Rawka (przyjazd 9.49) – będę na Was czekał na stacji (nie zgubcie się, jedziecie sami ;) ).
Przebieg: PKP Rawka --> Ruda --> Budy Grabskie --> dol. Grabinki --> “Mauzoleum” --> PKP Radziwiłłów (około 20-paru km)
Przewidywany powrót do Warszawy godz. 19-20.

Ale pogoda, czy to jest już czas na pijawki ? – poszukamy, ale Pingwin jest chyba jeszcze na miejscu. Mam nadzieję, że trasa niedzielna – moja trasa – będzie najliczniejsza. Idąc taką gromadą wypłoszymy z lasu zimę. Już czas, żeby poszła sobie stąd, pozwoliła kwitnąć przebiśniegom, pierwiosnkom i krokusom. Pamiętajcie, że z soboty na niedzielę śpimy o godzinę krócej – nie spóźnijcie się na pociąg!

Zabierzcie ze sobą: kanapki i coś ciepłego do picia na drogę.

Paweł Pingwin Łodziński 602 17 87 11
pawel.lodzinski[małpa]poczta.fm


Na trasy należy zabrać jedzenie kanapkowe.
Informacja, jak w sobotę dojść lub dojechać do miejsca wieczornego ogniska:
Ośrodek Wypoczynkowy „Sosenka” w Budach Grabskich nad rzeką Rawką.
Obok przebiega szlak żółty i niebieski, przy drodze asfaltowej relacji Skierniewice - Ruda -> Bartniki – Miedniewice przy drodze bocznej do ośrodka stoi reklama.
Nocleg w ośrodku będzie w stołówce na podłodze ( przypominam o śpiworze i karimacie ) lub w sali z kominkiem na pewno napalimy.

Kierownik Rajdu
Paweł "Pingwin" Łodziński
pawel.lodzinski(małpa)poczta.fm
602178711
Tags: