Studencki Rajd Powitanie Wiosny: 20 - 21 kwietnia 2013, Puszcza Kamieniecka

538213_3617226915675_1501766908_nNie możesz już wytrzymać w domu ale zaspy śniegu nie pozwalają wyjść? Zapraszamy na pożegnanie Zimy i Powitanie Wiosny! Wobec nieubłaganej rzeczywistości za oknem dajemy jej jeszcze trochę czasu na przyjście.

 

W tym roku zapraszamy w weekend 20-21 kwietnia do Puszczy Kamienieckiej - szykujemy dla Was trasy piesze, rowerowe i kajakowe, jedno- i dwudniowe, sobotnie, niedzielne lub weekendowe. Rajd odbędzie się w okolicach Puszczy Kamienieckiej, a ześrodkowanie z możliwością noclegu w ośrodku wypoczynkowym w pobliżu Kamieńczyka nad Bugiem, przy ujściu Liwca.

 

Będzie tam czekać na Was ognisko z ciepłym poczęstunkiem, gitarą i innymi atrakcjami. Rajd jest przeznaczony zarówno dla młodych jak i dla starych, singli, związków nieformalnych i rodzin z przychówkiem - po prostu dla wszystkich chętnych gotowych na przybycie. Więcej informacji pod opisem tras.

PS: Chcesz otrzymywać informacje o kolejnych imprezach organizowanych przez nas?
Zapisz się na  newsletter SKPB. (Informacje będą wysyłane maksymalnie raz w miesiącu/raz na dwa miesiące)

 

1. Ice, ice baby! - piesza, dwudniowa

ice-ice-baby

Czy my chcemy jeszcze zimy? Nieeeee, ejsu już nie będzie:) ale kto powiedział, że o Ejsmundzie nic nie będzie?:) Co będzie, to będzie. Tak długo czekaliśmy na piękną pogodę, że być może na tym Powitaniu Wiosny będziemy krzyczeć 'Ice, ice baby!', tak rozgrzeje nas słoneczko nasze piękne i kochane:) 

 

 

 

Prowadzący: Kasia Stabeusz (kstabeusz[at]gmail.com, 507 134 648) i Paweł Bieniek (pawbieniek[at]gmail.com)

Trasa: Łochów - Nowe Budziska - Jerzyska - Szumin - Kamieńczyk (nocleg) - Świniotop - Puste Łaki - Pogorzelec - Gniazdowo - Barchów

Zbiórka: w sobotę (20.04.2013) o 8:40 przed kasami KM na dworcu Warszawa Wileńska.

Jedziemy pociągiem KM do stacji Łochow

Powrót: pociągiem KM ze stacji Barchów o 18:04

Bilety w obie strony należy kupić we własnym zakresie, polecamy bilet wycieczkowy.

 

Zapisy poprzez zgłoszenie mailowe! 2. Śladami architektury drewnianej - piesza, dwudniowa

Prowadzący: Kasia Mościcka (k.m.moscicka[at]gmail.com) i Piotrek Pszonka (piotrekpszonka[at]gmail.com, 514 510 214)

Trasa: Mostówka - Podgać - Gać - Kamieńczyk (nocleg) - Wilżanka - Pomnik POS - Biała Góra - Ostrówek Węgrowski

Zbiórka: w sobotę (20.04.2013) o 8:20 przed kasami KM na dworcu Warszawa Wileńska, wyjeżdżamy o 8:40.

Jedziemy pocigiem KM, bilety do Mostówki należy kupić we własnym zakresie.

Powrót: pociągiem KM ze stacji Ostrówek Węgrowski o 18:20 (dojazd do Warszawy Wileńskiej o 19:44).

Można dołączyć lub odłączyć się na noclegu.

 

3. Kropki Biedronki - rowerowa, dwudniowa

prowadzący: Patrycja PATYK Rączkowska (dama.szlaku [at] gmail.com), Wojtek MAKAR Makarewicz (601 137 109), makarewicz.wojciech[at]gmail.com
Kliknij, aby się zapisać

Link do mapki z zamysłem trasy

Zapraszamy na dwu i pół dniową wycieczkę rowerową. Zbiórka w piątek o 18:31 na dw. Wileńskim na hasło: "niczego nam nie BROK". A jako, że hasło zobowiązuje, jedziemy pociągiem do Prostynii skąd skierujemy się do Broku nad Bugiem, na działeczkę Kropki w celu sprawdzenia, czy rzeczywiście niczego nam nie Brok.

W sobotę rozpoczynamy część rowerową, którą zakończymy następnego dnia w Warszawie. Można się podłączać i odłączać w każdej kropce na mapie . Ze sobą należy mieć rower (!), zapasową dętkę, podstawowe narzędzia, kask, oraz prowiant. Na piątkową noc przyda się śpiwór i karimata. Wskazane mieć kubek i menażkę (przyda się na ześrodkowaniu). No i Kropkę.

Plan jest prosty:

  • Biedronka SiedmioKROPKA jest ponoć jedną z 76 występujących biedronkowatych - my zatem będziemy robili średnio 76 km dziennie.
  • Z całą pewnością będziemy musieli zwiedzić Biedronkę, by zaopatrzyć się w Kropki na piątkową noc J
  • Biedronka Zwana jest też Bożą Krówką, my niestety krów widzieć nie będziemy (no właśnie – gdzie zielona trawa?), ale będziemy jak te Święte Krowy zajmować całą szosę. Pamiętajcie, że krowa i biedronka to prawie to samo: Film o krowie, biedronce i Kropkach
  • "Biedronka jest bowiem jednym z nielicznych owadów, na widok którego, większość ludzi, zamiast się krzywić, czuć odrazę i traktować jak każdego innego „robala”, uśmiecha się i czuje przyjemność z tego, że może ją podziwiać" - my zatem będziemy podziwiać krajobrazy z siodełka, uśmiechać się na samą myśl o jeździe na rowerze i OTwARCIU sezonu, czuć przyjemność z tego, że wiosna idzie.
  • Larwy Biedronki jedzą mszyce - my jemy miód dzięki mszycom (spadziowy). Będzie słodko!
  • A przez cały weekend KROPEK będzie bez liku.

Zapraszamy

Makar i Patyk

 

4. Rowerowa Ryśka, niedzielna

Prowadzący: Ryszard Bachowski r.bachowski[at]metro.waw.pl , tel. 501140695

Trasa: Urle PKP - Kamieńczyk- 14 km - Rybienko Leśne 7 km - Wyszków do zobaczenia plebania z 1920 roku; 5 km - Natalin - początek Puszczy Białej - 12 km - powrót do Wyszkowa. Długość trasy ok. 42 km. W przypadku złej pogody jest możliwość skrócenia trasy.

Start: Warszawa Wileńska PKP, w niedzielę 21 kwietnia. Jedziemy pociągiem o godzinie 7:50 do Łochowa.
Kupujemy bilety wycieczkowe w jedna stronę do Urli i na rower.
Powrót z Wyszkowa pociągiem o 17:25, przyjazd do W-wy Wilenskiej o 19:06.
Co zabrać: dętkę zapasową, termos z herbatą, kanapki, wodę. Ja będę miał narzędzia i pompkę. Zapraszam!


UWAGA: z powodu wysokiego stanu rzeki i warunków bezpieczeństwa rezygnujemy z trasy kajakowej!

5. Spływ rozlewiskami Bugu - śladem bobra - TRASA ODWOŁANA

rozlewiska


kaj1kaj2kaj3

 

6. Trasa dziecięca, pieszo-wózkowa (dla przyszłych studentów i ich rodziców ;-) ), sobotnia
prowadząca: Gośka Staniszewska mkada[at]gazeta.pl, 510 22 88 02

Trasa dla rodzin z dziećmi, które na razie chętniej oglądają świat z perspektywy wózka lub nosidełka niż zwiedzają na własnych nóżkach. Do przejścia tudzież przejechania około 8-10 kilometrów, w połowie drogi dłuższy popas na polanie z wiatą. Zaczynamy i kończymy w Kamieńczyku; start w sobotę o 11 (mile widziany wcześniejszy kontakt). Jeśli pogoda i duch w narodzie dopiszą, zostajemy też na niedzielę :)

 

I wiele innych atrakcji!

 

INFORMACJE OGÓLNE

Wpisowe na rajd wynosi 19,99 zł, dla uczestników tras NIEDZIELNYCH wynosi tylko 10,- zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie, szkoła podstawowa 10,- zł, pozostała młodzież traktowana jest jako pełnoprawni uczestnicy.

Zapewniamy opiekę przewodnicką, niespodziankę rajdową, ciepłe ognisko, poczęstunek zupny oraz gorącą herbatę i duuuuużoooo humoru, i oczywiście, jak zawsze, śpiewanki oraz pokaz slajdów.

Zapraszamy potencjalnych uczestników tras niedzielnych (pieszej, rowerowych, kajakowej) do przybycia i odwiedzenia nas w sobotę przy ognisku.

 

Na trasie dwudniowej dochodzi jeszcze koszt noclegu 24,00 zł. (dzieci - jeśli już wymagają osobnego łóżka a jeszcze nie ukończyły szkoły podstawowej - 10 zł., starsze liczone są jak dorośli). Warunki za to luksusowe, czyli łóżka z pościelą w ciepłych pokojach, nie trzeba zabierać śpiwora. W okolicy nie ma żadnego sklepu, więc składniki na kolację i ewentualne śniadanie należy przynieść ze sobą, podobnie jak kubki i inne utensylia przydatne przy konsumpcji. Głodomory lub wielbiciele kiełbasek z ogniska albo grilla proszeni są o zabranie w/w rarytasów we własnym zakresie na własne potrzeby (zupa rajdowa nasza i kiełbaska Wasza to będzie Wasz obiad, my dodamy jeszcze chleb i przyprawy). Pamiętajcie o zabraniu ciepłego ubrania i kurtki przeciwdeszczowej.

Na trasy zabierzcie ze sobą: kanapki i coś ciepłego do picia.

 

Informacja jak dojść lub dojechać do miejsca wieczornego ogniska:

Ośrodek Kolonijny PTTK „Ursus” w Kamieńczyku nad Bugiem (GPS; N. 52o35’52.84”, E.21o34’11.05” lub X- 528905.54, Y- 673985.86)

DOJAZD lub DOJŚCIE: jedziemy „8” na Białystok nową dwupasmową drogą, zjeżdżamy zjazdem „Skuszew” na drogę „62” Wyszków, Sokołów Podlaski (Łochów, Węgrów, Mińsk Mazowiecki) jedziemy na wschód na Sokołów Podlaski, i po ok. 7 km skręcamy w lewo (druga droga asfaltowa po zjeździe z „8”) w kierunku Loretto, Świniotop, Kamieńczyka i nie dojeżdżając do Kamieńczyka, skręcamy w prawo na most na Liwcu, który przejeżdżamy i wjeżdżamy w las. Po przejechaniu ok. 0,6-0,7 km po lewej nasz Ośrodek (jako drugi).

Od stacji PKP URLE kierujemy się na północ do Kamieńczyka drogą, szlakami, dowolnie, jest to dystans ok. 12 – 14 km.

 

Rajd jest imprezą niekomercyjną. Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowie dzia lność, rodzice odpowiadają za dzieci. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody rodziców.

 

Zapraszamy!

Pingwin i Gośka

Kontakt: Paweł Pingwin Łodziński: pawel.lodzinski[at]gmail.com; 602 178 711, Gośka Staniszewska: mkada[at]gazeta.pl, 510 22 88 02

Tags: