Impreza porajdowa - 26.10.2012

53. Rajd Połoniny stał się legendą. Uczcijmy to wspólnie! Zapraszamy Uczestników, Przewodników, Sympatyków i znajomych królika na imprezę porajdową, która odbędzie się w piątek 26.10.2012 w klubie Remont. Start o godz. 20.00. Prosimy o zapisanie się na listę. Osoby z listy wchodzą za free do godz. 22.00.

 

Do zobaczenia!

Kiero Połonin

Czytaj więcej...

Podziękowania!

53. Rajd Połoniny stał się legendą. Nieuchronnie nadchodzi czas podsumowań, zbierania zdjęć, a także rozliczeń. Jednak przed tym chcielibyśmy podziękować tym wszystkim, bez których nie byłoby niepowtarzalnej atmosfery 53. Rajdu Połoniny „Szlakami Legend”.

 

Przede wszystkim dziękujemy Uczestnikom za liczne przybycie, dobry humor i zabawę do samego końca.

 

Dziękujemy:

Krzyśkowi Letkiemu i Marcinowi Błońskiemu oraz Michałowi Skrzyniarzowi – za rady i podzielenie się doświadczeniami z organizacji poprzednich rajdów SKPB

Adamowi Leszczyńskiemu – za stworzenie strony Rajdu

Jeremiaszowi Bremerowi – za stworzenie grafiki rajdowej, koszulek, znaczków oraz wszelkich innych oznaczeń graficznych

Asi Stachowiak i Basi Ciach – za kampanię promocyjną

Jarkowi Chodkowskiemu – za kontakt ze sponsorami i organizację koszulek

Magdzie Maszewskiej – za porady i pomoc w uzyskaniu dofinansowania z PW

Michałowi Traczowi – za pomoc logistyczną w Teodorówce

Basi Ciach i Szymonowi Kaczmarczykowi – za organizację autokarów

Agacie Smagale – za zorganizowanie obiadu w drodze powrotnej

Piotrowi Szulewskiemu – za zorganizowanie drewna

Magdzie Badowskiej – za wypożyczenie namiotów

Justynie Zawadzie – za pomoc w organizacji pozostałych namiotów

Pawłowi Dumie – naszemu MasterChefowi, za nakarmienie nas na Ześrodkowaniu

Ani Miłce, Adamowi Leszczyńskiemu, Piotrowi Bielawskiemu, Misi Łukasiewicz, Pawłowi Dumie – za przeprowadzenie konkursów

Misi Łukasiewicz, Dorocie Lutyk, Ani Balawejder – za poprowadzenie Biura Rajdu oraz sklepiku rajdowego

Zuzie Stankiewicz, Izie Dzido, Pawłowi Dumie, Gosi Kurc, Misi Łukasiewicz, Jackowi Czaplickiemu, Dorocie Lutyk, Ani Balawejder, Zbyszkowi Malinowskiemu, Ewie Perlińskiej - Kobierzyńskiej i Bartkowi Kobierzyńskiemu, Ani Miłce, Adamowi Leszczyńskiemu, Kasi Dubiniewicz, Kai Kleczewskiej Dubiniewicz, Jankowi Dobrzańskiemu, Piotrowi Bielawskiemu, Staszkowi Sobocińskiemu, Jankowi Baranowi, Jeremiaszowi Bremerowi, Krzyśkowi Letkiemu – fenomenalnej ekipie za pomoc w organizacji ześrodkowania

Marcinowi Błońskiemu, Pawłowi Bieńkowi, Ani Urbańskiej, Markowi Królowi, Juliuszowi Marszałkowi, Hani Nizinkiewicz, Asi Borkowskiej, Wojtkowi Makarewiczowi, Basi Ciach, Szymonowi Kaczmarczykowi, Kasi Mościckiej, Kamilowi Sarapukowi – za przyprowadzenie wspaniałych uczestników

 

Dziękujemy także:

Ks. Piotrowi Bartnikowi – za niedzielną mszę św. pod jaworem

Hufcowi Kraków Nowa Huta – za udostępnienie terenu

Gospodarzom z posesji naprzeciwko stanicy – za pomoc i okazaną serdeczność

Nadleśnictwu Baligród – za pomoc w zakupie drewna

Sponsorom i patronom medialnym – za wsparcie, artykuły i nagrody

Zarządowi SKPB Warszawa – za pomoc, wsparcie i zaufanie

 

I wszystkim pozostałym, którzy do 53. Rajdu Połoniny „Szlakami Legend” dołożyli swoją cegiełkę.

 

Kasia Kapica

Patrycja Niszczota

Krzysiek Chodorowski

Czytaj więcej...

Czadowy konkurs, czyli do trzech Biesów sztuka

Czas nie lubi stać w miejscu :) Zakończyliśmy pierwszy Połoninowy konkurs i niniejszym ogłaszamy kolejny: Czadowy, czyli do trzech Biesów sztuka!

 

Tym razem, aby wygrać nagrody-niespodzianki należy odpowiedzieć na 3 konkursowe pytania (lub zadania). W każdym tygodniu, począwszy od 29.08.2012, będziemy publikować kolejne pytanie. Na odpowiedź na każde pytanie macie 7 dni. Wśród osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi na wszystkie trzy pytania rozlosujemy nagrodę główną.

Dodatkowo wśród osób, które nie wylosują nagrody głównej bądź odpowiedzą poprawnie tylko na część pytań, rozlosujemy nagrody pocieszenia - dla każdego z 3 pytań oddzielnie. Co znaczy, że nie musisz odpowiadać na wszystkie pytania, aby móc zawalczyć w konkursie! Wystarczy, że odpowiesz przynajmniej na jedno i już masz szansę na wygraną; oczywiście tylko na nagrody pocieszenia w losowaniach dotyczących tych pytań, na które odpowiedziałeś. O nagrodę główną będą ubiegać się tylko osoby ze wszystkimi trzema prawidłowymi odpowiedziami.

 

Odpowiedzi przesyłajcie na adres rajd.poloniny2012(at)gmail.com wpisująć w tytule e-maila: "Czadowy konkurs", podając odpowiedź oraz imię i nazwisko.

 

Z przyjemnością informujemy, że partnerem konkursu została firma Robert's Outdoor Equipment, która przekaże główną nagrodę. W związku z tym przedłużamy czas na przesyłanie odpowiedzi na pierwsze konkursowe pytanie do końca bieżącego tygodnia, tj. do niedzieli 9.09.2012. Chcemy w ten sposób umożliwić jeszcze szerszemu gronu Uczestników udział w zabawie - walce o nagrodę główną. Powodzenia w odkrywaniu bieszczadzkich tajemnic!

 

 

A oto pierwsze pytanie :)

 

Pytanie 1 (dn. 29.08.2012)

Gdzie znajduje się i z czego słynie obiekt przedstawiony na poniższym zdjęciu?

 

fot. Marek Balon

 

Chyba nikogo nie zaskoczymy tym, że miejsce to posiada swoją legendę :-)

Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 9.09.2012, do końca dnia. Kolejne pytanie w następny poniedziałek.

 

Pytanie 2 (dn. 10.09.2012)

Niedaleko Polanek łączą się dwie rzeki. Przełomowy odcinek jednej z nich objęty jest ochroną. Miejsce to wg legendy szczególnie upodobały sobie Biesy. Niegdyś istniało tu jeziorko, zwane Szmaragdowym. O jakim chronionym terenie jest mowa?

 

Fotografia poniżej przedstawia miejsce, gdzie łączą się owe dwie rzeki.

 

fot. Marek Balon

 

Na odpowiedzi czekamy do niedzieli 16.09.2012, do końca dnia. Kolejne, ostatnie pytanie w następny poniedziałek.

 

Pytanie 3 -> (dn. 17.09.2012)

Dawno, dawno temu, za siedmioma...


Co było dalej? Twoim zadaniem jest dokończyć tę opowieść - legendę o Bieszczadach. Forma przekazu jest całkowicie dowolna, a treść zależy od Ciebie - nie musisz nawiązywać do opowieści Mariana Hessa czy innych zakapiorów, może to być Twoja autorska wersja legendy. Jedyny warunek - opowieść ma się zawrzeć w dokładnie 5 zdaniach.

 

Na opowieści czekamy do niedzieli 23.09.2012, do końca dnia. Najbardziej niezwykłe historie (zarówno w treści jak i formie) opublikujemy na Facebooku.

To jest już ostatnie zadanie w Czadowym konkursie, czyli do trzech Biesów sztuka. Rozwiązanie konkursu i lista zwycięzców zostanie opublikowana we wtorek 25.09.2012.

 

Konkurs rozstrzygnięty!

Drugi rajdowy konkurs również cieszył się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy za wszystkie nadesłane do nas odpowiedzi. W pierwszym zadaniu pytaliśmy o cerkiew w Łopience, w drugim prawidłową odpowiedzią był rezerwat Sine Wiry. Trzecie zadanie było polem do popisu Waszej pomysłowości :-)

We wtorek 25.09.2012 rozlosowaliśmy nagrody w Czadowym konkursie. Nagrodę główną wylosowała Magda. Nagrody pocieszenia przypadły: Agnieszce, Magdzie i Adamowi. Gratulujemy! Zwycięzcy rozstali poinformowani mailowo o wygranej.

Czytaj więcej...

Konkurs Wydawnictwa Czarne

Ogłaszamy pierwszy Połoninowy konkurs – oczywiście utrzymany w konwencji legend!  Patronem konkursu i fundatorem nagród jest Wydawnictwo Czarne. Aby wziąć udział w konkursie, należy odpowiedzieć na pytanie:

 

Z Polankami (czyli miejscem tegorocznego ześrodkowania) związana jest pewna legenda… Jakiego konkretnie obiektu dotyczy i z czym według legendy związane jest jego wybudowanie?

 

Odpowiedzi przesyłajcie na adres rajd.poloniny2012(at)gmail.com wpisująć w tytule e-maila: "Konkurs Wydawnictwa Czarne". Na odpowiedzi czekamy do wtorku 28.08.2012 r. Spośród osób, które udzielą poprawnej odpowiedzi, rozlosujemy 3 nagrody książkowe ufundowane przez sponsora konkursu.

 


alt

 

Konkurs rozstrzygnięty!

Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy wiele poprawnych odpowiedzi. Pytanie konkursowe dotyczyło położonej przy drodze nad urwiskiem kapliczki w Polankach. Kapliczka ta nazywana jest Kapliczką Ocalenia, Kapliczką Szczęśliwego Powrotu albo Kibakową Kapliczką. A legend odnośnie jej wybudowania jest kilka.

 

W środę 29.08.2012 r. przeprowadziliśmy losowanie nagród - szczęśliwcami okazali się: Tomasz, Agata i Michał. Do zwycięzców wysłane zostały wiadomości e-mail z potwierdzeniem wygranej. Nagrody wręczymy podczas ześrodkowania. Gratulujemy!

 

Nagrodami są 3 egzemplarze książki Martina Pollacka Dlaczego rozstrzelali Stanisławów.

 

Czytaj więcej...

Kontakt

Masz pytanie? Pisz od razu! Wiadomości nadaj tytuł "Pytanie uczestnika" i wyślij pod adres: rajd.poloniny2012(at)gmail.com

 

Jeśli pytanie dotyczy konkretnej trasy, kontaktuj się bezpośrednio z prowadzącym ją przewodnikiem.

Czytaj więcej...

Co zabrać ze sobą?

Bezwarunkowo zabierzcie dobry humor :)

Poza tym na trasie z pewnością przydadzą się:

SPRZĘT: plecak, śpiwór, karimata, latarka z zapasowymi bateriami, menażka, kubek, łyżka, nóż, ewentualnie namiot (trasy namiotowe – należy skontaktować się z prowadzącym)

UBRANIE: ciepły sweter lub polar, coś od deszczu (polecamy parasol), coś od wiatru (polecamy kurtkę), grube skarpety, rozchodzone i wygodne buty za kostkę, sandały

DOKUMENTY: dowód osobisty, legitymacja szkolna lub studencka, jeśli trasa tego wymaga – paszport, dokument potwierdzający ubezpieczenie

APTECZKA: leki osobiste, gaziki jałowe, plastry opatrunkowe, bandaż elastyczny

JEDZENIE: szczegółowe informacje u prowadzących

 

Dodatkowo możecie wziąć aparat, kamerę, gitarę, śpiewnik i na co tylko macie ochotę :) Pamiętajcie tylko, że cały swój dobytek będziecie nosić na własnych plecach :)

Uwaga: cały ekwipunek najlepiej jest zapakować w szczelne worki foliowe (nie ma nieprzemakalnych plecaków) i zabrać ich kilka ze sobą na zapas!

Szczegółowych informacji o tym co niezbędne na konkretną trasę udzielą Wam prowadzący.

Czytaj więcej...

Będzie GORĄCO - 53. Rajd Połoniny !!!

Licealiści, studenci, miłośnicy gór!

Gorąco zapraszamy na 53. Rajd Połoniny! Jak co roku na pożegnanie lata zapraszamy na wspólne wędrowanie po Bieszczadach. Podczas wyprawy usłyszycie niejedną niesamowitą opowieść i odwiedzicie wiele niezwykłych miejsc, bo w tym roku Rajd przejdzie Szlakami legend. Ześrodkowanie odbędzie się 29 września 2012 r. w Polankach koło Terki. Aby dołączyć, wystarczy wziąć plecaki i pojechać z nami w góry :). Mile widziani też wszyscy, którzy pojechali indywidualnie i chcą przyłączyć się do wspólnego ogniskowania w Terce. Grecja, Hiszpania, Egipt, Włochy? Obiecujemy, że u nas będzie znacznie BARDZIEJ GORĄCO !!!

 

Czytaj więcej...

Regulamin Rajdu

1. Organizator

Stowarzyszenie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich

ul. Smocza 27

01-048 Warszawa

2. Czas i miejsce ześrodkowania Rajdu

Ześrodkowanie Rajdu odbędzie się 29 września 2012 w miejscowości Polanki koło Terki.

3. Ubezpieczenie

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia na czas trwania Rajdu.

4. Bezpieczeństwo

Rajd odbywa się na terenie górskim. Udział w Rajdzie bierzecie na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w imprezie pod warunkiem przedstawienia pisemnej zgody od rodziców.

Należy poinformować prowadzącego trasę o Waszych chorobach (padaczka, cukrzyca itp.) oraz przyjmowanych lekach (gdzie je nosicie i w jakich dawkach przyjmujecie).

Każdy uczestnik zobowiązany jest do posiadania przy sobie zapisanego (najlepiej w telefonie) numeru GOPR 601 100 300 oraz 985.

5. Zapisy

Zapisy odbywają się bezpośrednio u przewodników prowadzących trasy poprzez wysłanie maila ze zgłoszeniem uczestnictwa. Można dopisać się także na starcie trasy bądź na dowolnym noclegu.

6. Opłata rajdowa

Za udział w Rajdzie pobierana jest opłata w wysokości 25 zł (tzw. wpisowe).

Rajd jest imprezą niekomercyjną, Koło nie zarabia na jego organizacji, a przewodnicy nie pobierają wynagrodzenia za prowadzenie tras. Opłata przeznaczona jest na pokrycie kosztów organizacyjnych, na które składają się: koszty przygotowania rajdu, znaczek rajdowy, ciepły posiłek i herbata podczas ześrodkowania.

7. Uczestnikom zapewniamy

 • fachową obsługę przewodnicką
 • pogodę – jaka by nie była, zawsze będzie :)
 • posiłki przygotowywane na ognisku pracą własnych rąk
 • posiłek, gluta (kisiel) i herbatę podczas ześrodkowania
 • moc atrakcji i przednią zabawę podczas całego Rajdu
 • niebanalne towarzystwo
 • znaczek rajdowy

8. Od uczestników oczekujemy

 • nie posiadania przy sobie ani nie spożywania alkoholu
 • dbałości o własne zdrowie i bezpieczeństwo
 • zabrania stosownego sprzętu turystycznego
 • szacunku i dbałości o zabytki, nawet te niezadbane
 • uśmiechu na co dzień i poczucia humoru! :)

9. A po Rajdzie?

A po Rajdzie liczymy przede wszystkim na Waszą obecność na spotkaniu porajdowym w Warszawie. Gorąco zachęcamy również do brania udziału w innych wyjazdach i rajdach SKPB, spróbowania swoich sił na Kursie Przewodnickim – kto wie, może za rok właśnie Ty poprowadzisz swoją własną Połoninową trasę! Do zobaczenia w górach!

Czytaj więcej...