Image Slider - Eskapebolino 2018

Regulamin imprezy

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie

serdecznie zaprasza na

VI edycję EskapebolInO

eskapebolino logo 2018 raster sm blacha 

 

Celestynów, 10 czerwca 2018 r.

 

Regulamin imprezy

1. Organizator i zespół organizacyjny:

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie oraz
Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury im. M.E. Andriollego w Otwocku.
Kierownik imprezy:     Paweł „Pingwin” Łodziński, AInO 0381/2015  
Sędzia Główny:               Marek “White” Białowąs, PInO 592
Sekretariat / Biuro:     Agnieszka Maszewska, Karolina Niedbała
Budowniczowie tras:

TZ1  - Mariusz “Dzidek” Pietrzak, PInO 723
TZ2  - Marek “White” Białowąs  PInO 592
TU1  - Magda „Szefowa” Maszewska, PInO 725 
TU2  - Krzysztof Lisak
TT1  - Ania „Miłka” & Adam Leszczyńscy
TT2  - Kasia „Sztaba” Stabeusz & Wojtek Szczołek
TP   - Wojtek Owczarek
TF długa   - Roman Pietrzak
TF krótka   - trasa przejezdna wózkiem dziecięcym - Roman Pietrzak
T Dojściowa – XXX

Kontakt do organizatorów: eskapebolino [at] gmail.com

2. Termin i miejsce:

Niedziela 10 czerwca 2018 r., Celestynów  – Lasy Celestynowskie
Baza imprezy znajduje się w Centrum Edukacji Leśnej  Celestynów ul. Wojska Polskiego 46,  współrzędne  52.060926, 21.422426

Atrakcje dodatkowe:  OGNISKO   i  PIKNIK EDUKACYJNY w Centrum Edukacji Leśnej organizowany przez Nadleśnictwo Celestynów, wspaniałe atrakcje edukacyjne, plac zabaw dla najmłodszych, możliwość zwiedzania ekspozycji edukacyjnej.

3. Forma:

Szczegółowy plan dojścia do bazy pojawi się na stronie na początku czerwca.
Zawody odbywają się w dzień. Wszystkie zespoły startują i przychodzą na metę “za jasności”.
Kategorie:

 • TZ - trasa dla zaawansowanych (trudna), mapy znacznie przekształcone, start w zespołach 1-2 osobowych; 2 etapy po około 4 - 5 km; 2x2 pkt do OInO
 • TU - trasa dla średniozaawansowanych, mapy przekształcone, start w zespołach 1-3 osobowych; 2 etapy po około 4 - 5 km; 2x2 pkt do OInO
 • TT - trasa dla niezaawansowanych, mapy nieznacznie przekształcone lub wcale, start w zespołach 1-5 osobowych; 2 etapy po około 3 - 5 km; 2x2 pkt do OInO
 • TP - trasa dla początkujących, mapy nieprzekształcona, start w zespołach 1-5 osobowych; 1 etap około 3 – 4 km; 1x2 pkt do OInO
 • TF Długa  - trasa familijna dla rodzin z dziećmi (trasa wyznaczona kolorowymi wstążkami z zadaniami do wykonania) - 1 etap, dystans około 3 km; 1x2 pkt do OInO
 • TF Krótka  - trasa familijna dla rodzin z dziećmi; przebieg trasy dostępny dla wózków dziecięcych (trasa wyznaczona kolorowymi wstążkami z zadaniami do wykonania) - 1 etap, dystans ok. 2 km; 1x2 pkt do OInO
 • Etap Dojściowy – trasa wyznaczająca dojście ze stacji PKP Celestynów do bazy Zawodów, 1 pkt do OInO

Kategorie TZ oraz TU są zaliczane do Konkursu o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza w Marszach na Orientację (TMWiM).

4. Punktacja i sędziowanie

Zgodnie z regulaminem PTTK.

Dodatkowa informacja:  na terenie Nadleśnictwa Celestynów są wyznaczone stałe punkty kontrolne w ramach programu Zielone Punkty Kontrolne, punkty te nie są prawidłowymi punktami InO i ich potwierdzenie będzie traktowane jako potwierdzenie Punktu Mylnego (wyjątkiem są trasy TF i dojściówka ze względu na charakterystykę tych kategorii).

5. Dojazd

Transportem własnym;
Dojazd do Centrum Edukacji Leśnej  Celestynów ul. Wojska Polskiego 46,  współrzędne  52.060926, 21.422426;
Samochody zostawiamy na parkingu leśnym przy drodze dojazdowej do CEL, współrzędne 52.066617, 21.414861; do przejścia ok. 900 m lub, w przypadku braku miejsc, na parkingu zewnętrznym przy Centrum.

Komunikacją publiczną;
Kolejami Mazowieckimi kierunek na Dęblin: Warszawa Śródmieście odjazdy >>8:39 lub 9:40 lub 10:39 oraz 11:35  i dojazd odpowiednio do stacji >> Celestynów 9:36 – 10:38 – 11:39 i 13:37.  Dojście ze stacji PKP Celestynów do Bazy Zawodów - Centrum Edukacji Leśnej;  odległość  2,4 km, czas ok. 40 min. zgodnie z zamieszczoną dojściówką.
SKM do stacji Otwock linią „S1”; odjazdy co 30 min, czas jazdy ok. 45 min, a dalej przejazd przez las rowerem na trasie 15 km co powinno zająć ok. 45 - 50 min.

6. Teren, mapy

Leśny, miejscami wydmowy, miejscami trudno przebieżny i podmokły.
Mapy czarno-białe i kolorowe, topograficzne, orto, biegowe, inne.

7. Zgłoszenia i wpisowe:

Zgłoszenia będą przyjmowane za pomocą formularza elektronicznego do czwartku 7 czerwca 2017 r. do godz. 18.

>> FORMULARZ ZAPISÓW <<

Wpisowe wynosi:

 • na trasach TZ, TU, TT,TP – 8 zł od osoby.
 • dla studentów i uczniów  – 6 zł od osoby.
 • na trasie TF – 12 zł od zespołu. Wpisowe zbierane jest GOTÓWKĄ (prosimy o odliczone kwoty wpisowego) w bazie zawodów podczas rejestracji uczestników.
 • Istnieje możliwość dodatkowego startu (po przejściu jednej trasy TF) na drugiej trasie TF lub TP – wtedy opłata za drugą trasę zmniejszona jest o 50% i odpowiednio wynosi dla TF - 6 zł  od zespołu i 4/3 zł od osoby na trasie TP

Wpisowe dla osób zgłoszonych po terminie wzrasta o 50%. Osobom zgłoszonym po terminie organizatorzy nie gwarantują pełnych świadczeń (np. może zabraknąć map).
Osoby posiadające bilet wolnego wstępu na VI EskapebolInO wydany przez MKInO startują bezpłatnie pod warunkiem terminowego zgłoszenia.

8. Start

Rozpoczęcie imprezy z rozdaniem dyplomów dla zwycięzców V edycji EskapebolInO – godz. 11:00.
Start wszystkich kategorii od godziny 11:20. Zamknięcie startu tras TZ, TU, TT i TP o godz. 12:45. Zamknięcie startu trasy TF o godz.  14:00.

9. Świadczenia

 • komplet map dla każdego uczestnika
 • pamiątkowa naklejka
 • odcisk pieczęci
 • potwierdzenie punktów do odznak PTTK 
 • dyplomy dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii
 • dla spragnionych – woda
 • dla zgłodniałych – kawałek ciasta
 • dla zziębniętych – ognisko (w kiełbaski i inne łakocie ogniskowe, należy zaopatrzyć się we własnym zakresie)
 • dla najmłodszych i nie tylko – liczne atrakcje związane z „Piknikiem edukacyjnym”, plac zabaw dla najmłodszych, gry i zabawy edukacyjne, możliwość zwiedzania ekspozycji wystawowej.

10. Osoby niepełnoletnie

Osoby niepełnoletnie mogą brać udział w imprezie tylko i wyłącznie pod opieką dorosłego opiekuna.

11. Postanowienia końcowe

 • Impreza odbędzie się bez względu na pogodę. Może się nie odbyć w przypadku wprowadzenia zakazu wstępu do lasu!
 • Uczestnicy ubezpieczają się we własnym zakresie.
 • Za szkody poniesione przez uczestników organizator nie ponosi odpowiedzialności.
 • Zgłoszenia po terminie nie gwarantują pełnych świadczeń.
 • W trakcie imprezy obowiązuje zakaz spożywania alkoholu (piwo to też alkohol).
 • Obowiązkiem uczestnika jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz przepisów przeciwpożarowych w trakcie imprezy.
 • Zgłoszenie się na imprezę jest jednoznaczne z oświadczeniem o zapoznaniu się i akceptacją Regulaminu wyjazdów organizowanych przez SKPB Warszawa, dostępnego na stronie internetowej SKPB Warszawa
 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych (RODO) – po wejściu w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, dalej RODO).
  Zgłoszenie się na imprezę jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przekazanych dobrowolnie organizatorowi zawodów VI edycji Eskapebolino w celu realizacji zawodów: imienia i nazwiska, adresu poczty elektronicznej, numeru telefonu, informacji o przysługujących ulgach wpisowego oraz na upublicznienie na stronie www.skpb.waw.pl imienia i nazwiska na liście startowej, wyników wstępnych i końcowej klasyfikacji zawodów VI edycji Eskapebolino 2018 przez: Stowarzyszenie Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Warszawie z siedzibą przy ul. Smoczej 27,01-048 Warszawa, zarejestrowanego w Sądzie Rejonowym dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, KRS nr 0000108052, NIP 527-24-04-895, REGON 011569906 (SKPB Warszawa) w celu organizacji imprezy VI edycji Eskapebolino 2018. Dane osobowe będą przetwarzane w okresie przygotowania i realizacji zawodów oraz po ich zakończeniu, jednak nie dłużej niż do dnia rozliczenia imprezy.
 • Rozumiemy, jako organizatorzy zawodów VI edycji Eskapebolino 2018, że osoba zgłaszająca, wypełniająca <<Formularz zapisów>> jako kapitan zespołu i podająca swoje dane osobowe i kontaktowe, dysponuje upoważnieniem do reprezentowania, umieszczenia i upublicznienia imion i nazwisk uczestników z zespołu w ramach zawodów VI Eskapebolino 2018.
 • A tak na zakończenie zawodów, dla tych, co każdą chwilę chcą wykorzystać do kontaktu z przyrodą, ZAPRASZAMY do pomocy przy „sprzątaniu” zdejmowaniu lampionów, które na czas trwania imprezy zostaną powieszone dla Was.


Serdecznie zapraszamy, do zobaczenia w niedzielę 10 czerwca.

Zespół organizacyjny.

 

Tags: