Podsumowanie

Najwyższa pora na podsumowanie najstarszego i najliczniejszego rajdu organizowanego przez koło studenckie - Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich - XXXVIII Ogólnopolskiego Rajdu "Beskid Niski", który odbył się na przełomie kwietnia i maja.
Czytaj więcej...

Od kierownictwa


"Jeszcze tyle nie widzianych dróg
jeszcze tyle zapomnianych stron
nie witanych drzew, roześmianych słońc..."
Maciek Służała


"(...) Szczyt! Widok - odczuwanie. Znałem ludzi, co zjadłszy, nie odczuwali - ale nie znałem takich, co by nie zjadłszy odczuwali. To pewnik! Ilości i jakości spożytej strawy nie należy jednak brać za kryterium następującej bezpośrednio potem wrażliwości na piękno przyrody, gdyż rezultaty mogłyby być fałszywe. Obok tej zasady konieczne jest chęć odczuwania, świadomość, że się odczuwa oraz duma, że się odczuwa lepiej i głębiej od sąsiada. Należy także oznaczyć chwilę, w której odczuwanie ma dojść do maksimum. W chwili tej jest wskazane wstrzymać na kilka sekund oddech i zamknąć oczy. Kto spełni te wszystkie te warunki, dozna wspaniałego uczucia wtopienia się w przyrodę, pełnego pogardy dla ludzi świata. (...)"

Ferdynand Goetel
"Wycieczka, jak się o niej nie pisze."


Masz dość miejskiej szarości? Chodź z nami wtopić się w przyrodę ? już po raz trzydziesty ósmy rusza Ogólnopolski Rajd Studencki ?Beskid Niski?.

Zapraszamy serdecznie

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.O rajdzie:
A tu znajdziecie informacje o Schronisku "Hajstra" w Hucie Polańskiej, które będzie gościło tegoroczne ześrodkowanie naszego rajdu.

SKPB ani Kierownictwo Rajdu nie czerpie z organizacji Rajdu żadnych korzyści finansowych. Przy organizacji korzystaliśmy między innymi z pomocy finansowej Gminy Centrum, PTTK, Samorządu Studentów SGH. Nagrody ufundowali: Wydawnictwo PTTK "Kraj", Wydawnictwo "Rewasz", Janysport.
Czytaj więcej...

Regulamin rajdu

Podczas Rajdu zapewniamy: 
  • fachową obsługę przewodnicką
  • 40° Celsjusza w cieniu lub zamieć śnieżną 
  • młodą wiosnę w zielonej sukience
  • dobrą zabawę, gorącą herbatę i tradycyjnego gluta z wkładką na ześrodkowaniu 4 maja w Hucie Polańskiej
  • ciekawe towarzystwo i moc atrakcji 
  • znaczek rajdowy 
Czytaj więcej...

Dojazdy

Dojechać można w dowolny sposób - my prezentujemy tu możliwości dojazdu najpopularniejszymi pociągami. Trasy startują po przyjeździe pociągu z Warszawy lub pociągów skomunikowanych z warszawskim. W przypadku opóźnień pociągów, podane w informatorze godziny startu mogą ulec przesunięciu. Pociągi pośpieszne, chyba, że napisano inaczej.
Czytaj więcej...

Ekwipunek

Plecak wytrawnego turysty nie jest ani za ciężki ani za lekki. Poniższą listą możecie posłużyć się przy pakowaniu. Pamiętajcie, żeby rzeczy najcięższe pakować w 1/3 plecaka, blisko pleców. Wyregulujcie dobrze system nośny (w razie problemów pomoże wam Wasz przewodnik). Nie zabierajcie zbyt dużo rzeczy ? świeża koszulka na każdy dzień, ogromna kosmetyczka, urządzenia elektroniczne, szklane butelki. 
Pamiętajcie, nie ma nieprzemakalnych plecaków ? każdą rzecz zapakujcie oddzielnie w foliowy worek ? chyba że lubicie spać w śpiworze ociekającym wodą. Dobrym pomysłem jest też włożenie dużego, mocnego worka do plecaka i dopiero potem spakowanie rzeczy. 
Na wierzchu niech będzie tylko karimata w pokrowcu ? dyndające rzeczy przeszkadzają w marszu. 
Czytaj więcej...

Podziękowania

Kierownictwo Rajdu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
Finanse: Zosia Kowalska, Natalia Gawron, Ania Jawor;
Informator i plakat: Łukasz Ślusarczyk;
Projekt graficzny i rysunek: Mariusz Krispel;
Zdjęcia: Ola Barkas;
Znaczek rajdowy: Łukasz Węcławski "Szwajcar";
Zbieranie tras: Magda Badowska i Adam Panasik;
Strona WWW: Maciek Godlewski "Gore".

Czytaj więcej...