Zapisy

"Beskidzki Trakt" to rajd górski. Znaczy to ni mniej ni więcej tylko tyle, że jedzie się z plecakami w góry, żeby trochę się po nich powłóczyć. Na miejscu okazuje się, że trafiliśmy do całkiem niezwykłego, fascynującego świata. W górach, w które jeździmy nie ma dużo betonu, ani budek z coca-colą. Są za to urocze puste doliny, w których można postawić namiot, gościnni gospodarze którzy chętnie pozwalają nam spać w ich stodołach. Jest dużo ciekawych, zapomnianych cmentarzy, gdzie czuć jeszcze obecność ludzi, którzy kiedyś tam mieszkali lub walczyli. 
"Beskidzki Trakt" został wymyślony sześć lat temu, przez studentów ze Studenckiego Koła Przewodników Beskidzkich (w skrócie: SKPB), którzy chcieli pokazać ludziom z liceów swój sposób chodzenia po górach. Od tamtej pory rajd odbywa się dwa razy do roku: w maju i październiku. Ostatniej jesieni stuknęła nam dwunastka, teraz zaś, zbliżając się do trzynastego jubileuszu, zakładamy, że będzie to wyjątkowo udany rajd!
Już od kilu edycji "Trakt" jest organizowany przez nową, młodszą ekipę. Niektórzy z nas byli jeszcze całkiem niedawno uczestnikami ?Beskidzkiego Traktu?, tam właśnie złapaliśmy bakcyla i ... tak nam już zostało! Góry stały się ważną częścią naszego życia. 
Teraz zapraszamy CIEBIE, abyś spróbował jak smakuje wędrówka po górach. Ryzykujesz tylko tyle, że jak pojedziesz raz, to nie będziesz już mógł nie jeździć!!! 

Kierownictwo Rajdu 

TRASY:
Przewidujemy trasy 5-cio, 7-mio i 9-ciodniowe. Już niedługo ich opisy znajdą się w Internecie, potem będą dostępne na zapisach. Pierwsza trasa zaczyna się 26.04 (sob.) co oznacza, że wyjazd z Warszawy następuje wieczorem dnia poprzedniego (pt.). Wszystkie trasy kończą się w niedzielę 05.05, czyli wracamy do Warszawy w poniedziałek rano. Jeżeli będą chętni, istnieje możliwość powrotu ekspresem w niedzielę wieczorem (co oznacza ok. 20 zł dopłaty przy zapisach)


INFORMACJE I ZAPISY:
05.04 (pt.), 12.04. (pt.), 15.04 (pn.), 18.04 (cz.) 19.04 (pt.) o godz. 18.00.
Centrum Ruchu Studenckiego (akademik ?Riwiera?) 
ul. Waryńskiego 12 (przystanek - Metro Politechnika)


KOSZT:

  1. Wpisowe w kwocie: 80 PLN jest bezzwrotne. Przeznaczane jest na zakup zbiorowych biletów PKP i rezerwację przedziałów, apteczkę, ubezpieczenie, koszty organizacyjne itp. , wpłaca się je podczas zapisów 
  2. Pieniądze na zakupy żywnościowe, noclegi i przejazdy na miejscu - 15 PLN na dzień. 

logo Beskidzkiego Traktu

Rajd organizowany dzięki pomocy finansowej udzielonej przez gminę Warszawa Centrum.

Tags: