Babie lato wycieczka weekendowa 23/24 czerwca

Tak jak już pisałysmy w pierwszym zaproszeniu- nie sposób przeoczyć tej okazji! Najkrótsza noc w roku i najwyższy szczyt polskich Beskidów w jednym! Zapraszamy na dwa dni wędrówki po Orawie no i oczywicie na wspólne zdobycie Babiej Góry. Obejrzymy też skansen w Zubrzycy i uwijemy wianki swiętojańskie.

Trasa: Zawoja Markowa- Babia Góra- Zubrzyca Górna(nocleg) - Sidzinka Mała - Jordanów

Parę informacji praktycznych
Koszt: 80-90zł wliczając przejazd PKP, PKS, nocleg, bilet do Parku Narodowego i skansenu

Wyjazd: 22 czerwca piątek, spotykamy się na Dworcu Wschodnim o 20.45 pod kasą nr 1

Powrót: ok. 1.30 w nocy, z niedzieli na poniedziałek

Bilet PKP: każdy kupuje imienny bilet weekendowy wycieczkowy za 60 zł

Nocleg: beznamiotowy (stodoła lub szkoła, trzeba wziąć karimatę i spiwór)

Jedzenie: przyrządzamy wspólnie, trzeba zabrać prowiant na dwa dni, pierwszego dnia w Parku Narodowym nie będziemy robić obiadu na ognisku, tylko sałatkę jarzynową- weźcie składniki, drugiego dnia obiad na ognisku (makaron, kiełbasa lub mielonka, warzywka, koncentrat pomidorowy), plus dwa sniadania i kolacje kanapkowe (koniecznie zabierzcie chleb, bo w Suchej Beskidzkiej będziemy za wczesnie by go kupić).

Koniecznie weźcie: cos na głowę od słońca, kurtkę przeciwdeszczową, apteczkę osobistą, 1,5 l butelkę wody (czeka nas 1000m podejscia!), latarkę, no i dobry humor.

Zapraszamy i do zobaczenia na dworcu!

Anka Jawor-Joniewicz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Gosia Gutkowska Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tags: