Akcja "Opis" w Beskidzie Niskim

Typ:     namiotowy, stacjonarny - noclegi na bazie namiotowej (badania terenowe)
Koszt:     150 zł (koszty przejazdów i wyżywienia)
Miejsce:     południowo-zachodnia część Beskidu Niskiego - okolice Regetowa.
Termin:     od 15.07.2001 do 24.07.2001
Uczestnicy:     Obóz przeznaczony głównie dla studentów, ale zapraszamy wszystkich fanatyków Beskidu Niskiego, osoby które chcą dogłębnie poznać te najpiękniejsze góry poprzez prowadzenie własnych badań terenowych.
Liczba miejsc:     12

To już trzeci prowadzony przez nas wspólnie obóz akcji "Opis". Tym razem zawitamy w okolice Regetowa. Od roku istnieje tu baza namiotowa SKPB, w której rozbijemy swoje namioty i z której będziemy robić wycieczki po okolicy. Naszym celem będzie próba uwiecznienia ginących okruchów przeszłości Beskidu Niskiego poprzez prowadzenie własnych badań terenowych. Będziemy rozchodzić się po terenie, odwiedzać okoliczne wsie (też po słowackiej stronie!), rozmawiać z mieszkańcami, fotografować, rysować, nagrywać rozmowy - próbując zebrać jak najwięcej informacji o tym terenie. Oczywiście przedmioty poszukiwań i badań będą zależeć od zainteresowań samych uczestników. Jak najwięcej z zebranych informacji chcielibyśmy opublikować w wydawnictwach SKPB - w szczególności w "Magurach", roczniku krajoznawczym poświęconym Beskidowi Niskiemu. Spośród innych atrakcji wyjazdu należy wymienić Łemkowską Watrę w Żdyni, na którą się oczywiście wybierzemy oraz... urodziny obojga prowadzących.

Serdecznie zapraszamy!
Zapraszają:     Aneta Załuga, Sławek Michalik
Kontakt:     Aneta: tel. 674-62-32
Sławek: tel. 659-40-91, e-poczta: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Spotkanie przedwyjazdowe:     19 czerwca (wtorek) o godz. 19:00 w Centrum Ruchu Studenckiego - akademik Riviera, ul. Waryńskiego 12

Tags: