Image Slider - strona główna

Baza w Muszynie-Złockiem

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Ta baza w Muszynie Złockiem była za potokiem naprzeciwko domu wczasowego Kolejarz. Baza ta faktycznie była prowadzona przez moja żonę Ewę i żonę Andrzeja Wielochy Irenę. Pamiętam pewne wydarzenie związane z tym, że na weekend przyjechali na bazę moi znajomi i był tam problem z drewnem do ogniska. Więc moi znajomi wycięli suchy modrzew średnicy jakieś 15 cm i dostarczyli do ogniska.

Następnego dnia Straż Leśna z Piwnicznej przyjechała i było przesłuchanie mojej zony na okoliczność ścięcia modrzewia. Argumenty, że był suchy nie trafiały do pracowników Straży. I dopiero moja pomoc w postaci zaproszenia  ich na obiad do Restauracji Zamkowej uratowała sprawę. Wtedy były takie czasy, ze taka straż kierowała sprawę do Kolegium lokalnego, a w przypadku, gdy nie dotarł obwiniony sprawę kierowano dalej do Sądu. z tej bazy wyruszały obozy na Słowację. Jechało się pociągiem z stacji Muszyna do stacji Plawec.

Obozy te były wędrowne po Slowenskim Raju, Tatrach Niżnych, Slowenskim Rudohoriu. Skład osobowy to był taki że np 9 dziewczyn, 3 chłopaków.  na Słowacji wtedy były za 2 korony puszki  soku (Dżus), kupowaliśmy tez wiązania narciarskie typu Marker, byliśmy ostro sprawdzani na granicach i pomimo tego udawało się co nieco przywieść. Na obozach mieliśmy stawkę 25 koron na osobę i to było wystarczająco. Na tej bazie w Muszynie grupy wędrowne przekazywały sobie sprzęt biwakowy. Namioty były ciężkie najczęściej Necko , Bełdan z tropikiem. Królowały plecaki tarnowskie, ale przewodnicy i uczestnicy byli młodzi i to pozwalało się nieźle bawić.

Ryszard Bachowski

 

fot. Iwona Kesicki (Kozakiewicz) - etap budowania bazy 06.1979 Muszyna Złockie. Ten osobnik płci męskiej na zdjęciach to Paweł Gajowniczek, a obok niego Marysia Jagoda

SKPB wspierają

Tagi

Adam Panasik Aga Szudarska Agnieszka Płatkowska-Antas Akcja Lato Ala Słoma Arek Smarż Asia Borkowska Babia Góra Barbara Ciach Bartłomiej Kobierzyński Baza namiotowa, Baza w Regetowie Beskid Makowski Beskid Mały Beskid Niski Beskid Sądecki Beskid Śląski Beskid Śląsko-Morawski Beskid Żywiecki Bieszczady Bieszczady Wschodnie Blanka Błaszczak, Boże Ciało Chata SKPB Chata w Teodorówce chatka studencka Czechy Darek Gatkowski Docent Dzidek dzieci w górach długi weekend Ewa Czupta Ewa Perlińska-Kobierzyńska Gorce Gorgany Gosia Pleban Grzegorz Tyliński Grzegorz Zając Hanka Nowicka harmonogram kursu Hubert Rachubiński Impreza na orientację InO Jacek Perłowski Jacek Szczepaniak Joanna Dobosz Kamila Wachnicka, Karol Osiak Karpaty Ukraińskie Kasia Janiak Korona Gór Polski Krzysiek Chodorowski Krzysiek Mazurek Kuba Rozenbaum Kurs przewodnicki, Lackowa Manewry SKPB Marcin Błoński Marcin Drzymała Mariusz Pietrzak Mateusz Piotrowski Mateusz Trzciński Misia Łukasiewicz Natalia Zwolińska Nocleg w namiocie Nocleg w schronisku Paweł Bieniek Paweł Gilewski Paweł Lustig Paweł Łodziński Pieniny Pieszy Piotr Bonik Rajd Beskid Niski Rajd Połoniny Rotunda Spotkania Karpackie Stasiek Sobociński studenckie lato studenckie wyjazdy szkolenie Słowacja Teodorówka trasa dla dzieci Ukraina warsztaty przyrodnicze Weekend Wojtek Makarewicz Wyjazd chatkowy Wyjazd ekstremalny Wyjazd pod namiot Wyjazd rowerowy Wyjazd w góry wyjazdy studenckie wyjazdy w góry Zawody na orientację Zosia Wiśniewska Zuzanna Smoczyńska Zuzia Smoczyńska