Babiogórskie Śpiewogranie 6-7 listopada 2004

MIEJSCE: Schronisko na Markowych Szczawinach pod Babią Górą
KIEDY: 6/7 listopada 2004
GODZINA: 21- wsza
UWAGI: będzie już dostępna CD W górach cz. III – premiera płyty???
ZAGRAJĄ: U Pana Boga za piecem (Sylwester Szweda z zespołem), Bez Zobowiązań, Robert Marcinkowski, Wojciech Szymański oraz przedstawiciele SKPG Kraków, drużyna GOPRu i inni wykonawcy – zabierzcie gitary!Kto widział choć raz Babią Górę z daleka ten wie, że jest to góra niesamowita, kto na nią wszedł ten pewnie tak jak i ja z chęcią na nią powraca by spojrzeć jeszcze raz z jej szczytu na inne otaczające ją góry;
Babia Góra jak to góry potrafi być kapryśna – kiedy wszystko zapowiada, że będzie ładna pogoda i będzie można podziwiać z jej szczytu ładne widoki to Diablica robi kawał i zwołuje swoich kumpli wiatr i deszcz nie dając nam przyjemności ujrzenia z jej szczytu otaczających ją gór. Ale tak to już z Babią jest , nie darmo więc Sylwester Szweda napisał w jednej ze swoich piosenek:

Pockoj no, pockoj ty Babo,
Niych jo Cię ino dostanę,
Pokoże Ci ty Diablico
Jak moje serce złamane.

JAK DOTRZEĆ.Tak więc na to wspólne zdobywanie Diablicy i „pokazanie jej” zapraszamy Was w pierwszy weekend listopada. Dla najmniej wytrwałych proponujemy wejście na Markowe Szczawiny zielonym szlakiem od strony Zawoji-Widły (ok. godziny) albo niebieskim od przełęczy Krowiarki ( ok. 2 godzin). Trasy bardziej „ambitne” z zahaczeniem o Babią (np. Tarnica- Rysy-Babia ) proponujemy abyście wymyślili sobie sami. Istnieje tez możliwość także dotarcia z SKPG Kraków, które jest współgospodarzem tego koncertu. Przewodnicy z tego koła mają przygotować kilka tras, o szczegółach tych tras poinformujemy na dniach.

Rozpoczęcie Babiogórskiego Śpiewogrania przewidziane jest na godzinę 21-wszą. Podejrzewamy, że do tej godziny uda się dotrzeć do schroniska wszystkim zainteresowanym i będziemy mogli zacząć. Tradycyjnie nie przewidujemy sztywnych godzinnych ram zakończenia. Gramy dopóki starczy sił do śpiewania. Nie zapomnijcie też sami zabrać swoich instrumentów, na pewno się przydadzą. Kto chciałby zagrać także obok wykonawców już zapowiedzianych w wieczornym koncercie, proszony jest o kontakt z Wojtkiem Szymańskim e-mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub przed koncertem w schronisku.
Dla wytrwałych po zakończeniu nocnych śpiewanek przewidziane jest wyjście na wschód słońca oczywiście na Babią. Dla zapaleńców proponujemy wejście na Diablicę przed śpiewankami w sobotnie popołudnie.

PREMIERA PŁYTY ??? – to oczywiście żart, bo oczywiście Babiogórskie Śpiewogranie będzie przede wszystkim spotkaniem do wspólnego śpiewania. Będzie dostępna na nim CD „W górach jest wszystko co kocham” cz. III i to chyba po raz pierwszy, więc może jednak premiera?

NOCLEGI: schronisko NA MARKOWYCH SZCZAWINACH dysponuje kilkudziesięcioma miejscami noclegowymi na łóżkach i podobną ilością podłogi (karimata!). O nocleg każdy troszczy się sam, są jeszcze wolne miejsca w pokojach. Rezerwacje można dokonywać u gospodarzy schroniska Państwa Małgorzaty i Edwarda Hudzików; tel. do schroniska 033 87 75 105

WSTĘP na samo śpiewogranie jest to oczywiście bezpłatny, jedynym warunkiem uczestniczenia w nim jest przyjazd pod Babią Górę.

Serdecznie Zapraszamy !
Tags: