Nowa strona - dodawanie artykułów

Jak dodać artykuł i nie zwariować 

 

Dodawanie artykułów na nową stronę SKPB jest bardzo proste. Poniżej krótka instrukcja: 

 

1) Każdy, kto zaloguje się na stronie SKPB może wrzucać własne artykuły. Gdy robisz to po raz pierwszy, wymyśl sobie login i hasło. Potem w prawym górnym rogu strony kliknij ?logowanie?.

 

2) Po wybraniu tej opcji przejdziesz na kolejną podstronę, tam wybierz opcję ?rejestracja?. Następnie wypełnij wszystkie pola i kliknij ?zarejestruj?. Ukaże się komunikat, że konto zostało utworzone i musisz poczekać na jego aktywację przez admina. Robimy to ręcznie, ponieważ strona wielokrotnie padała atakami spamerskich robotów.

 

3) Gdy otrzymasz informację o aktywacji konta (powinno to trwać  krótko, maksymalnie jeden dzień), możesz zabrać się do pisania. Najpierw zaloguj się. Przy wrzucaniu kolejnych artykułów używasz za każdym razem loginu i hasła, które wybrałeś przy pierwszym logowaniu, to Twoje klucze do strony SKPB.

 

4) Jako zalogowany użytkownik, w prawym górnym rogu strony zobaczysz opcję ?dodaj artykuł?. Wybierasz ją i przechodzisz do strony, na której znajduje się formularz do wrzucania tekstów i krótka instrukcja jak to zrobić. Gdy zapoznasz się z zasadami, kliknij ?formularz?.

 

5) Otworzy się okno ?Dodaj nową stronę? i zobaczysz miejsce, w którym będziesz pisać swój tekst. Aby artykuł mógł się ukazać na stronie SKPB, musisz wykonać 4 czynności:

a)  nadać mu tytuł

b) wpisać treść i jeśli chcesz, dodać zdjęcia ( na dole, pod ramką, gdzie wpisujesz tekst masz do tego specjalny przycisk ?dodaj zdjęcie?)

c) wypełnić pola pod tekstem (?sekcja? ? czyli ogólnie o czym i  ?kategoria? ? czyli bardziej konkretnie o czym jest artykuł)

d) po wykonaniu trzech pierwszych czynności wracasz na górę strony i klikasz ?zapisz?

 

6) To już wszystko. W poczuciu dobrze wykonanej pracy czytasz informację, że Twój artykuł czeka na zatwierdzenie przez admina. Czemu? Aby strona nie zmieniła się w śmietnik i aby nie zaczęły się na niej reklamować firmy sprzedające Viagrę.


A teraz  kilka rad, aby od Twojego tekstu nie zwariował admin

 1. Nie dawaj tytułów kapitalikami (DUŻYMI LITERAMI) - starajmy się utrzymać jednolity styl
 2. Nie używaj kropeczek, czyli  " :: "
 3. Jeśli dajesz link do innego miejsca na stronie używaj krótszych, tzw. relatywnych linków. Na przykład zamiast http://www.skpb.waw.pl/index.php piszesz tylko index.php
 4. Nawet jeśli znasz HTML nie wpisuj tagów - zwłaszcza tych dotyczących stylu np., trzymaj się stylów artykułów, które są - całą funkcjonalność oferuje edytor graficzny
 5. Jeśli chcesz dodać nowy artykuł, zrób to, a nie zmieniaj starego. Np. jak chcesz opublikować informację o kolejnym wyjeździe weekendowym - wrzuć nowy artykuł - a nie zmieniaj daty i trasy w starym.
 6. Kolejność artykułów na głównej stronie można zmieniać ręcznie - nie są konieczne żadne manewry kopiowania i edytowania startych artykułów w celu wypromowania poszczególnych tekstów.
 7.  

   Zasady umieszczania zdjęć w artykułach, czyli na stronę (nie mylić z galerią, która stanowi odrębny byt):

  1. Jeśli chcesz dodać zdjęcie, najpierw musisz je wrzucić na naszą stronę. Robiąc to zgadzasz się na publikowanie fotografii na stronie SKPB Warszawa.
  2. Niedozwolone jest umieszczanie w artykułach zdjęć umieszczonych na innych serwerach (w tym linkowanie do takich fot).  Dlaczego? Takie zdjęcia często po jakimś czasie znikają, a nie chcemy, by za kilka lat nasza strona straszyła pustymi miejscami po fajnych fotografiach.
  3. Zdjęcia wyświetlane w artykułach muszą być dodane do odpowiedniego katalogu - zobacz zasady dodawania nowych zdjęć (poniżej). 
  4. Zabronione jest używanie polskich znaków w nazwach plików! - takie pliki stanową zawsze problem dla administratorów
  5. zdjęcie musi być formacie JPEG, GIF lub PNG
  6. nie należy wrzucać do katalogu ze zdjęciami plików, które NIE są zdjęciami - jeśli chcemy udostępnić na stronie dokument w formacie PDF lub archiwum ZIP - należy je umieścić w bazie plików do pobrania a nie razem ze zdjęciami
  7. szerokość zdjęcia nie może być większa niż 550 pikseli
  8. rozmiar zdjęcia nie może być większy niż 100kB
  9. w nazwie zdjęć nie może BYĆ SPACJI  ani zawierać polskich znaków
  10. nazwa ma być jednowyrazowa, może zawierać numer (np. ?dom1?)
  11. należy wybrać odpowiedni katalog, do którego chcemy wrzucić zdjęcie ( info poniżej)
  12. można także ozdobić artykułem zdjęciem, które jest już w zasobach strony - zostało dodane przez kogoś innego
  13.  

   Struktura katalogów: 

  • bannery - wszystkie bannery, które wyświetlamy na stronie
  • baza - Baza w Regetowie
  • harski - Złaz Harskiego
  • imprezy - zdjęcia z innych imprez
  • imprezy/aukcja_skpb - zdjęcia z aukcji z okazji 50-lecia SKPB
  • imprezy/skpb50 - 50-lecie SKPB
  • kurs - kurs przewodnicki
  • osobiste - zdjęcia przewodników, do ich artykułów, które nie klasyfikują się do żadnej z kategorii - każda osoba może dostać tutaj własny katalog (prosimy o kontakt do webmastera)
  • przewodnicy - zdjęcia przewodników SKPB z działu Nasi przewodnicy
  • rajdy/BeskidNiski2001
  • rajdy/BeskidNisk2008
  • rajdy/BeskidzkiTrakt
  • rotunda - odbudowa cmentarza na Rotundzie
  • spiewanki
  • sponsorzy - loga sponsorów
  • strona - ogólne zdjęcia dotyczące strony
  • teodorowka - Chatka w Teodorówce
  • wydawnictwa - Wydawnictwa SKPB

  Jeśli potrzebujesz nowy utworzyć katalog w katalogu rajdy lub imprezy to prosimy o kontakt z webmasterem.

  Życzymy udanej pracy!

  - Redakcja strony SKPB Warszawa 

  Tags: