Autorzy stron WWW SKPB - 1999-2016

Strona SKPB Warszawa zmieniła się już po raz piąty. Poniżej możecie przeczytać o kolejnych jej wersjach.

Jeszcze przed rokiem 1998 (1996?)

Pierwsza strona SKPB była na serwerze samorządu uczelnianego PW, administrował (całym serwerem) przez jakiś czas Maciek Czaplicki. Wydaje mi się też, że wkład w stronę miał Krzysiek Dźwigała i pomagał też Janek Baran, który prowadził stronę Beskidzkiego Traktu.

Przez pewien czas stronę utrzymywali Kuba Gąsiorowski oraz Perełka. Strona była napisana w zwykłym HTML-u, bez żadnych php (tego jeszcze nie było) lub cgi (no może był jakiś licznik odwiedzin). Niestety, nie jest nigdzie dostępna kopia tej strony żeby przynajmniej zobaczyć, jak wyglądała. Strona była w tonacji szarej generalnie, grafiki żadnej ambitnej nie było (chociaż Kuba wrzucił logo trójkątnej blachy i były takie czerwono-białe przyciski menu, które miały symbolizować nasze paski na polarach :) Nic wielkiego raczej, wtedy w modzie były ramki. 

1999 -  sierpień 2003

Kolejna wersja strony SKPB Warszawa została wyrzeźbiona w HTML-u przez Tomasza Wielgę zwanego "Trombką" w 1998 (lub 1999 roku). W 2002 roku przeszła zmiany graficzne, a kolorystyka zmieniła się z czarnej na zieloną. Wtedy też jako element strony głównej pojawił się charakterystyczny biało-czerwony pasek- symbol Koła, który znacie z naszych polarów przewodnickich.

 

od sierpnia 2003 do 8 września 2008

W wakacje 2003 roku Maciej Godlewski stworzył główną stronę SKPB Warszawa. Była to pierwsza, rozbudowana witryna Koła, oparta o silnik CMS - PostNuke. Grafikę do strony wykonał Janek St. Baran. Nowa strona miała bardzo nowoczesną strukturę jak na ówczesne czasy. Była współtworzona przez użytkowników - artykuły mógł podesłać każdy, kto posiadał konto. Przez ostatni rok administrację strony wspomagał Paweł Wrzeszcz.

 

od 8 września 2008 - do 20 sierpnia 2013

Strona została przepisana od początku. Nudzący się w wakacje Adam Leszczyński postawił stronę tym razem na CMS-ie Joomla. Podziękowania w stworzeniu należą się Justynie Karamuz i Agnieszce Skieterskiej za uwagi dotyczące wyglądu i ergonomii, a także Magdzie Badowskiej i Piotrowi Bielawskiemu. Na stronie są wykorzystywane elementy graficzne zrobione dla poprzedniej strony przez Janka St. Barana.

 

od 20 sierpnia 2013

Strona została przepisana od początku. Nudzący się w wakacje Adam Leszczyński zmigrował stronę na Joomlę 3.x. Strona jest w pełni nowoczesna i (prawie w pełni) przystosowana do wyświetlania wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

To jest strona WWW, którą właśnie oglądasz.


Inne strony imprez SKPB:

1998-2002

Strona Rajdu Licealistów ?Beskidzki Trakt? stworzona przez Janka St.Barana i Joasię Adamczyk wspomaganych przez Agnieszkę Czarnecką.

http://www.ipipan.gda.pl/BeskidzkiTrakt/

 

 

 

2007

- Strona Rajdu Połoniny 2007 wykonana przez Marcina Bielenina

 

 

2008

- Strona Rajdu Beskid Niski 2008 wykonana przez Marcina Bielenina

 

 

Tags: