9-dniowy wyjazd namiotowy na Słowację "Niżna Fatra"

WYJAZD ODWOŁANY (Z POWODU BRAKU UCZESTNIKÓW)

Charakter trasy:

Pieszy z plecakami. Noclegi pod namiotami, w utulniach (to takie słowackie samoobsłegowe chatki) może się trafi jakiś w schronisku. Tam gdzie się da gotujemy na ogniskach. Ale nie pogardzimy również lokalnymi specjałami. Ze względu na to, że będziemy się poruszali po terenach parków narodowych przez większość czasu trzymali znakowanych szlaków.

Termin:

4 - 12 sierpnia 2018

zbiórka: wieczorem 3 sierpnia
powrót: rano 13 sierpnia lub wieczorem 12 sierpnia

Dla kogo:

Dla wszystkich mających siłę i chęć do wędrówek górskich. Trzeba mieć dobre buty i siłę, żeby nieść plecak. Ponieważ wyjazd jest dość długi to wyjazd jest adresowany do osób, które choć raz kiedyś były już z plecakiem w górach.

Koszt:

nie powinien przekroczyć 200 zł + 120 euro + koszt ubezpieczenia (we własnym zakresie), jak zostaną pieniądze to będą zwroty

Prowadzący:

Zosia Wiśniewska (672), zosiaa.wisniewska[malpa]gmail.com, 794-043-754

Trasa:

Będziemy się poruszali najpierw glównym grzbietem Velkej Fatry, potem przejdzemy w Nizne Tatry (wbrew pozorom, to drugie pasmo jest wyższe!). Raz na kilka dni zejdziemy uzupełnić zapasy (trzeba być jednak przygotowanym na noszenie jedzenia na ok 4 dni). Duża część naszej wędrówki będzie prowadziła odkrytymi, trawiastymi zboczami z których będziemy podziwiali rozległe wdoki. Najwyższy szczyt który planujemy zdobyć to Dumbir (2046 m).

Po takich grzbeitach będziemy chodzili [fot. Pe3kZA, źródło wikipedia]

W takich miejscach będziemy czasem spali [fot. Pudelek (Marcin Szala), źródło wikipedia]

Ewkipunek:

Przede wszystkim dobry humor. Ponadto przydadzą się wygodne buty, duży plecak, karimata i ciepły śpiwór. Osoby, które zadeklarują - biorą namiot. Szczegółowy spis potrzebnego sprzętu oraz jedzenia podam osobom zapisanym.

Zapisy:

przez formularz (limit uczestników: 10 osób)

Uwaga! Do dnia 14 lipca mam bardzo utrudniony dostęp do internetu. W przypadku zapisania się na obóz proszę o SMS (794 043 754). Tą drogą można do mnie również kierować wszystkie pytania związane z wyjazdem.