Rowerowa Jura: 31.07-1.08 - koniec lipca

Inspiracją do zorganizowania wyjazdu było odkrycie przeze mnie czerwonego szlaku rowerowego Orlich Gniazd, podczas ostatniego wypadu w skałki na Jurę Krakowsko-Częstochowską. Stwierdziłam, że można zwiedzić te piękne rejony nie tylko trzymając się kurczowo skały, szukając niewyślizganych chwytów lub odpadając na linie.

To, że na Jurze jest ciekawie – dobrze wiemy, nie muszę Was zachęcać. Kierując się szutrowymi, gruntowymi lub asfaltowymi drogami zwiedzimy zamek w Mirowie, Bobolicach, Morsku, Ogrodzieńcu, strażnicę Ryczów, ruiny obronnego kościoła-zamku w Świętym Krzyżu oraz zamek Rabsztyn w Olkuszu. Następnie będziemy się kierować doliną Prądnika przez Ojcowski Park Narodowy do Groty Łokietka. Tuż pod Krakowem przejedziemy doliną Będkowską i Kobylańską.

Cała trasa będzie miała ok. 130km, preferuję jazdę na lekko, z niewielkim obciążeniem, w różnym terenie. Nocować będziemy w szkole oraz pod płachtą biwakową.

Wyjazd:
Warszawa Wschodnia: Spotykamy się o godz. 18:30, w piątek 30.07 na Dw. Warszawa Wschodnia, przy kasach. Polecam kupić wcześniej bilet!

Odjazd pociągu 19:05 (uwaga! Pociąg jedzie z Gdyni i zatrzymuje się tylko 2 min). – Myszków 22:17 (ok. 1h jazdy rowerem do Łutowca).

Powrót: niedziela 1.08 Kraków Płaszów 19:57 (stacja początkowa) – 22:57 Warszawa Wschodnia


Koszt:
Przejazdy: w obie strony będziemy podróżować pociągiem TLK. Potrzebny jest bilet weekendowy za 65zł i bilet na rower w obie strony po 9 zł. Koszt pierwszego noclegu w szkole w Łutowcu 10zł oraz wyżywienie. Dla chętnych bilet wstępu do Groty Łokietka 7zł (ulg. 5zł) i bilety wstępu do zamków. Łącznie ok. 150zł.

Wyposażenie:
KASK i apteczka osobista – obowiązkowo!

Polecam wziąć kanapki i picie na podróż oraz jedzenie do przygotowania pierwszego śniadania. Na kolejne posiłki będziemy się wspólnie zaopatrywać. Jeśli będzie możliwość zjedzenia taniego obiadu w barze – będziemy korzystać z takiej możliwości.

Na nocleg: śpiwór, menażkę, kubek, nóż, łyżka.

Kontakt:
Liczba miejsc na trasie nieograniczona, acz wcześniejszy kontakt mile widziany ze względu na organizację noclegu.

Marta Panasik; marta.panasik(at)gmail.com
Nie odbieram codziennie poczty, proszę więc o telefon: 605-881-888.

Zapraszam!
Marta
Tags: