Terra prawie incognita

Terra prawie incognita, czyli w odległe górskie zakątki Ukrainy zapraszają Aga i Piotrek.

MIEJSCE: Ukraina - Połoniny Hryniawskie, Czarnohora, a może coś jeszcze pomiędzy nimi :)
TERMIN: 25.08. - 07.09. (wyjazd 24.08. po południu, a powrót 08.09. rano)

CHARAKTER OBOZU: namiotowy, wędrowny
PROWADZĄ: Agnieszka Tokarska, Piotrek Majchrzak KONTAKT: Aga: aguniek(at)poczta.fm, 664-064-683; Piotrek: 605-420-662
UCZESTNICY: 15 osób

KOSZT: 550zł (postaramy się, żeby było mniej)

Zapraszamy na dwutygodniową wędrówkę po ukraińskich Karpatach na przełomie sierpnia i września, kiedy są duże szanse na piękną, bezdeszczową pogodę, a w góry powoli zbliża się cudna i kolorowa jesień.

Powędrujemy pasmem Połonin Hryniawskich, pięknych i dzikich gór na krańcu Beskidów Wschodnich, rzadko odwiedzanych nawet przez SKPB. Droga powiedzie przez bezkresne, widokowe połoniny, a uroku dodadzą jej mijane atrakcje: malownicze zbójnickie kryjówki w Komorach Dobosza, wojenna droga Mackensena czy ruiny wielkich klauz w dolinie Czarnego Czeremoszu. Jak dobrze ponegocjujemy ze strażą graniczną to wybierzemy się także w niedostępne Góry Czywczyńskie na ukraińsko-rumuńskiej granicy, którędy biegła niegdyś granica Polski, a dziś wciąż jeszcze ciągną się zasieki sistiemy i zona z sowieckich czasów.

Na deser zaś już nie takie znowu incognitae dwutysięczniki Czarnohory, gdzie czeka nas jeszcze wiele wspaniałych widoków oraz słynne ruiny Białego Słonia.

Plany mamy ambitne, a miejsca są piękne, ciekawe i nie codzień odwiedzane, więc, jeśli uwielbiasz górską włóczęgę, a wędrowanie z plecakiem nie jest Ci obce to jedź z nami! Lojalnie uprzedzamy jednak, że będzie trzeba nosić sporo jedzenia, bo z cywilizacją nie będziemy się często spotykać. Chodzenia też będzie sporo, ale po to przecież jedziemy :)

Serdecznie zapraszamy!

Aga i Piotrek

SĄ JESZCZE WOLNE MIEJSCA! Szczegóły zainteresowanym chętnie wyślemy mailem.
Tags: