Jak dodać siebie do "Naszych przewodników"

A) Zaloguj się na stronę SKPB (musisz mieć login i hasło, jeśli nie masz, najpierw zarejestruj się i poczekaj aż administrator uaktywni twoje konto).

B) W głównym menu kliknij „Profil” a następnie wybierz „Utwórz artykuł”.

Na początek, na samej górze artykułu wklej:

Moje ostatnie wyjazdy:

[tag]twoje imię i nazwisko[/tag]

(nawiasy przy tagach zmień na takie: { } - wtedy zaczną działać), po czym naciśnij przycisk "Wiecej" znajdujący się pod artykułem. Właśnie stworzyłeś/aś wprowadzenie do artykułu o sobie w głównym katalogu http://www.skpb.waw.pl/przewodnicy.html.

Dalej w treści artykułu zamieść krótki (albo dłuższy) tekst o sobie, podaj maila do siebie i swój numer blachy przewodnickiej. Po wpisaniu treści do formularza dodaj do tekstu swoje zdjęcia. Aby się w nim pojawiły musisz najpierw umieścić je w swoim osobistym folderze Root/stories/osobiste/twój folder, a następnie je z niego wybrać. Robisz to bardzo prosto - naciskając przycisk „Insert/Edit image”, który jest ostatni po prawej stronie w opcjach edycji nad treścią artykułu. Jeśli do tej pory nie posiadasz na stronie swojego folderu to utwórz takowy w podanej wyżej lokalizacji przyciskiem po prawej stronie. Zdjęcia dodajesz poprzez „Upload”, a następnie wybierasz poprzez „Insert”. Nie dodawaj zdjęć szerszych niż 500 pikseli i większych niż 100 KB.

C) W zakładce publikacja wybierz kategorię „Nasi przewodnicy”. W polu Etykiety wpisz swoje imię i nazwisko, tworząc nową etykietę, która pozwoli połączyć z twoim profilem kolejne wpisy np. o wyjazdach. Zapisz artykuł – po akceptacji administratora pojawi się on na stronie.

D) Dodaj swoje zdjęcia do list przewodników na stronie:

  • pierwsze, małe (maks. szer. 85 pikseli) - tzw. główkę, która będzie pojawiała się na stronie, gdzie jest lista "Nasi przewodnicy – lista alfabetyczna". Po zalogowaniu się na stronie będziesz mógł/mogła edytować listę i dodać siebie we właściwym miejscu. Zdjęcie to dodaj do folderu Root/stories/przewodnicy i wstaw do artykułu.

  • drugie w rozmiarze 400x200 pikseli, które pojawi się przy twoim nazwisku na głównej liście „Przewodnicy”. Ponieważ dodawanie do artykułów ilustracji wprowadzenia wymaga edytowania ich poprzez zaplecze strony, zamieść to zdjęcie w swoim osobistym folderze Root/stories/osobiste/twój folder, o którym wspominaliśmy wyżej i poproś o pomoc znajomego przewodnika, który ma dostęp do zaplecza lub napisz na www-skpb[at]googlegroups.com – jest to lista mailowa osób z dostępem do strony, gdzie najszybciej uzyskasz pomoc.

W razie problemów, kontaktuj się z webmasterem (strona[at]skpb.waw.pl).

Jak dodać obrazek na stronę

Niewielu przewodników SKPB wie, że sami mogą umieszczać artykuły na naszej stronie WWW. Poniższy artykuł opisuje jak umieszczać obrazek w artykule. Zachęcamy do przeczytania także innych artykułów z działu pomocy.

Czytaj więcej...

Regulamin strony SKPB

1. Zarządzanie

Administratorzy posiadają uprawnienia dotyczące całej strony i mogą umieszczać, modyfikować, usuwać artykuły. Ustalają co znajduje się na głównej stronie.
Czytaj więcej...

Nowa strona WWW - a jednak jest!

Witaj gościu nowej witryny SKPB Warszawa! Po wielu próbach strona doczekała się przebudowy. Teraz łatwiej na niej odszukać potrzebne informacje, napisać własny artykuł, czy relację z podróży. Liczymy, że wędrówka po nowej witrynie SKPB będzie  przyjemniejsza. Czekamy na Wasze opinie, rady, protesty. Byle konstruktywne :)

Czytaj więcej...