Kurs przewodnicki - wycieczka autokarowa 24-25.03.2012 - Beskidy Zachodnie

Zbiórka: piątek 23.03  (godzinę i miejsce podamy wkrótce)

Powrót: w niedzielę 24.03, przed godz. 23.00

Prowadzący: Ewa Perlińska, Bartłomiej Kobierzyński,

Sprzęt:

  • mapy (adekwatnie do trasy - Beskid Śląski, Beskid Żywiecki), plany miast, przewodniki, notatki, konspekty - jak wiecie będziemy pracować głównie głową - kompas, czołówka, długopis, kartki lub notatnik - zabieramy do autokaru
  • ubranie adekwatne do pogody (obserwujcie prognozy). Koniecznie kurtka przeciwdeszczowa/parasol. Będziemy się poruszać głównie po miastach, wsiach, lecz możliwe są również przejścia "terenowe". Wydaje się, że można zrezygnować z ciężkich butów, ale zdecydujcie sami.

Nocujemy w schronisku na łóżkach, ale trzeba zabrać śpiwór. Przydadzą się również sandały lub klapki pod prysznic - jeśli ktoś będzie miał życzenie, piżama, kosmetyki, ręcznik.

Posiłki: zorganizuje aprowizacyjny wyjazdu

Zabierzcie ze sobą:

  • Termos z herbatą, ewentualnie dodatkowy kubek, plus 3- 4 torebki herbaty, cukier
  • Napoje na całe 2,5 dnia (minimum 2l na osobę), to co lubicie, żeby nie kusiły Was sklepy - plan jest bardzo napięty i nie będzie czasu na dokupowanie. Będziemy dużo mówić, więc picia warto mieć więcej.
  • Jedzenie do osobistego użytku w autokarze, które się nie psuje i nie brudzi!

Koszt: Nie powinien przekroczyć (podamy wkrótce) zł, w zależności od ilości obiektów, które uda nam się zwiedzić. Zaliczka na wynajem autokaru będzie zbierana w terminie do 20 marca - to ostateczny termin! Uwaga! Pilnujcie terminu - we wtorek na wykładzie będziemy weryfikować wpłaty - brak wpłaty spowoduje, że wypadniecie z listy uczestników.

Zagadnienia do opracowania (dla wszystkich):

  • (podamy wkrótce)